کد خبر: 12076تاریخ انتشار : 12:07:59 - سه‌شنبه 22 مه 2018

فرآوری گیاهان دارویی با توجه به خشکسالی فارس ترویج شود

فرآوری گیاهان دارویی با توجه به خشکسالی فارس ترویج شود

استاندار فارس گفت: زنجیره فرآوری گیاهان دارویی با توجه به خشکسالی و کمبود آب باید در این استان مورد توجه قرار گرفته و ترویج شود. شعار سال: استاندار فارس گفت: زنجیره فرآوری گیاهان دارویی با توجه به خشکسالی و کمبود آب باید در این استان مورد توجه قرار گرفته و ترویج شود. اسماعیل تبادار در […]

استاندار فارس گفت: زنجیره فرآوری گیاهان دارویی با توجه به خشکسالی و کمبود آب باید در این استان مورد توجه قرار گرفته و ترویج شود.

شعار سال: استاندار فارس گفت: زنجیره فرآوری گیاهان دارویی با توجه به خشکسالی و کمبود آب باید در این استان مورد توجه قرار گرفته و ترویج شود.

اسماعیل تبادار در سفر به شهرستان مرودشت از طرح تولید گیاهان دارویی ناسوت و کاغذ سازی زاگرس با تاکید بر اهمیت راه اندازی و بهره برداری از این طرح ها در ایجاد اشتغال و توسعه استان طرح ناسوت را زنجیره ای از فرآوری آزمایشگاهی مبتنی بر ضرورت کشت گیاهان با کمترین میزان مصرف آب به صورت دانش بنیان دانست و افزود: این طرح چند وجهی است و علاوه بر ارائه آموزش های حرفه ای، در بحث زنبورداری و فرآوری گیاهان دارویی نیز فعالیت می کند.

خبر جدید  بزرگراه جهرم - لار به اسکله شهیدرجایی متصل می شود

وی با اشاره به این که مدیران طرح ناسوت ابتدا از شناخت بازار شروع کرده و بازاریابی را در مرحله اول فعالیت خود انجام داده اند، افزود: در شرایطی که هنوز چرخه تولید در این مجوعه کامل نشده است بازارهای صادراتی تولیدات این مجموعه فراهم شده است و موفق شده اند محصولاتی مانند زعفران و عسل را به کشورهای دیگر صادر کنند.

استاندار فارس با تاکید بر این که در طرح ناسوت فراوری گیاهان دارویی به صورت دانش بنیان صورت می گیرد، ادامه داد: در موضوع بهره گیری از آب شور کارشناسان تحقیق و توسعه این مجموعه موفق شده اند با دانش فنی بومی، آب مورد استفاده برای کشاورزی منطقه را تولید کرده و از پساب تولیدی نیز کود لازم برای کشاورزی را فراهم کنند.

خبر جدید  نقش معادن در اقتصاد فارس یک درصد است

تبادار اظهار داشت: امیدوارم در فارس که در زمینه کشاورزی جایگاه برجسته ای دارد این گونه مجموعه ها که زنجیره تولید و فرآوری گیاهان دارویی را با رویکرد دانش بنیان صورت داده اند ایجاد شود و طرح ناسوت می تواند در این زمینه به عنوان یک الگو مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان این که هر کدام از مدیران این مجموعه دانش خاصی در حوزه خاک، کشاورزی، حوزه آب و بازاریابی دارند، تصریح کرد: طرح ناسوت در ابتدای راه است و باید با ارائه تسهیلات و کمک های مورد نیاز، به اوج شکوفایی برسد و به عنوان یک الگو در استان فارس و کشور مطرح شود.

استاندار فارس با اشاره به این که شهرستان مرودشت قطب کشاورزی بوده، هست و خواهد بود، تاکید کرد: بحران آب باید نگاه ما را در حوزه کشاورزی تغییر دهد و مدیریت متناسب با اقتضائات زمان را دستور کار خود قرار دهیم.

خبر جدید  کارنامه ادبی دکتر حسن لی مرور می شود

وی با تاکید بر اینکه جایگزینی محصولات و یا توسعه زمینه های گلخانه ای بایستی به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد، خاطر نشان کرد: مدیران باید در ارتباطات تنگاتنگ با مردم به آن ها توضیح دهند کشت های پرآب امکان پذیر نیست و کشت جایگزین متناسب با منطقه به کشاورزان معرفی شود؛ اگر کشت برخی محصولات را ممنوع می کنیم باید زمینه ای که معاش مردم را تامین کند، فراهم کنیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۷، کدخبر: ۴۳۰۳۱۶۱ ، www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,