کد خبر: 43792تاریخ انتشار : 3:05:07 - دوشنبه 11 فوریه 2019

فاصله فارس و کرمان ۱۰۰ کیلومتر نزدیک تر می شود

فاصله فارس و کرمان ۱۰۰ کیلومتر نزدیک تر می شود

شیراز- ایرنا- عملیات احداث جاده روستای بنه کلاغی در بخش قطرویه شهرستان نی ریز به روستای بازرگان شهرستان داراب به مناسبت دهه فجر آغاز و در این آیین اعلام شد که بهره برداری از این طرح، فاصله استان های کرمان و فارس ۱۰۰ کیلومتر نزدیک تر می شود.

به گزارش یکشنبه ایرنا، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در سفر به شهرستان نی ریز کلنگ آغاز ساخت این جاده را به زمین زد.
سید علی نقی طبیب لقمانی در همین راستا به روستای بنه کلاغی از توابع بخش قطرویه سفر کرد تا کلنگ محور ارتباطی این روستا به روستای بازرگان شهرستان دارب را به زمین بزند.
در این آیین اعلام شد، این جاده به وسعت ۱۳ و نیم کیلومتر می تواند بخش قطرویه را از بن بست نجات و در ادامه این محور به استان هرمزگان ختم و مسیر استان فارس به کرمان را ۱۰۰کیلومتر نزدیک تر کند.
همچنین در آیین دیگری، کلنگ ساخت محور جاده هرگان تا چنارویه با عرض ۹متر و به طول ۱۰کیلومتر به زمین زده شد. اعتبار این پروژه ۲۲میلیارد ریال اعلام شده است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس همچنین با حضور در روستای علی آباد شور از توابع بخش مرکزی شهرستان نی ریز کلنگ آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۵۰ منزل مسکونی این روستا و ۳۰طرح تولیدی و صنعتی با اعتبار افزون بر ۶۰میلیارد ریال را به زمین زد.
به مناسبت دهه مبارک فجر، همچنین پروژه فیبر نوری توزیع برق با احداث ۱۵ کیلومتر شبکه با هزینه ای افزون بر ۳۵ میلیارد ریال در شهر نی ریز به بهره برداری رسید.
افتتاح پروژه ۱۴ هکتاری آبیاری نوین باغ پسته با اعتبار ۸۰۰ میلیون ریال به نمایندگی از ۱۰۶۰هکتار از باغ های شهرستان نی ریز از دیگر برنامه های سفر این سفر طبیب لقمانی بود.
افتتاح زمین فوتسال چمن مصنوعی در پارک معلم که به همت شهرداری نی ریز ساخته شده بود پایان بخش برنامه های سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس به این شهرستان بود. این پروژه سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه داشته است .
شهرستان نی ریز در شرق استان فارس واقع است.
۲۰۲۷

خبر جدید  جهت‌‌گیری اقتصاد فارس به سمت اقتصاد دانش بنیان است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,