کد خبر: 44098تاریخ انتشار : 14:30:38 - یکشنبه 17 فوریه 2019

فارس قابلیت مطلوبی در توسعه صنایع مربوط به گوهرسنگ ها دارد

فارس قابلیت مطلوبی در توسعه صنایع مربوط به گوهرسنگ ها دارد

شیراز- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: در حوزه گوهرسنگ ها قابلیت‌های بسیار خوبی در فارس موجود است و به ویژه در فنی و حرفه ای برنامه‌ ریزی‌های خوبی صورت گرفته که نقطه اوج این فعالیت ها در حرفه طلاسازی نمایان می شود.

به گزارش ایرنا، یدالله رحمانی یکشنبه ۲۸ بهمن ماه در آیین اختتامیه اولین دوره مسابقات ملی طلاسازی گفت: برگزاری این مسابقات و نیز ظرفیت‌های موجود امیدبخش آینده‌ای درخشان و توسعه در این رشته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس بیان کرد: این صنعت بسیار اقتصادی است و می‌تواند ارزش افزوده ایجاد کند و موجب اشتغالزایی شود از همین رو است که باید در این مسیر برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.
وی با بیان اینکه در فارس ۵۰ مرکز آموزش دولتی و ۸۰۰ مرکز آموزش آزاد فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کند، ابراز کرد: در این مجموعه‌ها سالانه ۲۰ میلیون نفر ساعت در مجموع آموزش داده می‌شوند.
رحمانی با بیان اینکه امروز زمینه جذب افرادی با تحصیلات دانشگاهی در بازار کار فراهم نیست، ادامه داد: آموزش در زمینه فنون طلاسازی و جواهر سازی می‌تواند زمینه ساز اشتغال زایی برای علاقه مندان باشد.
وی با اشاره به ضرورت تحقق دستور رهبری به منظور حمایت از کالای ایرانی گفت: کیفیت بخشی و متنوع سازی زمینه را برای برتر شدن کالاها و رقابت آنها در عرصه بین المللی و ملی فراهم می‌کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری استان فارس ابراز داشت: امروز در شرایطی هستیم که بیش از هر زمان دیگر نیاز به حمایت از بخش خصوصی است چراکه تجربه جهانی نشان می دهد جایی که محوریت با بخش خصوصی باشد، سرعت توسعه بیشتر است.
رحمانی ادامه داد: وضعیت تامین بودجه‌های دولتی دشوار است و کمبود منابع بخش دولتی،سرمایه گذاری بخش خصوصی را ضروری کرده است.
وی همچنین از حمایت دولت از هنر جواهر سازی و صنایع وابسته به آن سخن گفت و ابراز داشت: هر نوع حمایت اعم از اعطای تسهیلات به فعالان این حوزه ارائه خواهد شد؛ افزون بر این برای بازاریابی این محصولات تولیدی، ارائه آموزش های متناسب با نیاز بازار نیز ضروری است.

خبر جدید  نیکوکاران کازرون،پول جهیزیه 114 دختر بی سرپرست را تامین کردند

** ترویج آموزش های مهارتی هدف برگزاری مسابقات است
مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان فارس نیز در این آیین هدف از این مسابقات را ترویج آموزش‌های مهارتی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و نیز پیگیری رشته‌هایی خواند که منجر به اشتغال می شود.
حشمت کوشکی با بیان اینکه در سال جدید در پی تداوم بخشی به شعار آموزش برای مهارت و مهارت برای اشتغال هستیم، افزود: مهارت آموزی امروز به یک گفتمان بدل شده است و در کشورهای توسعه‌ یافته یکی از دلایل توسعه یافتگی همین مهارت آموزی است.
وی ابراز داشت: بر آنیم در سال آتی دومین دوره این مسابقات را نیز در شیراز برگزار کنیم.

** فقر مهارتی معضل امروز کشور است
مدیر مسابقات ملی و بین‌المللی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این آیین با بیان اینکه معضل بزرگ کشور فقر مهارتی است، عنوان کرد: تداوم این موضوع موجب رواج بیکاری می‌شود و نتیجه آن مدرک گرایی است.
غلامرضا راز اضافه کرد: تنها راه پیشرفت کشور مهارت آموزی است و هرچند لازمه ورود به بازار کار است، کافی نیست.
وی بخش خصوصی را صاحبان اصلی صنایع خواند و عنوان کرد: این کارآفرینان معتقدند مهارت‌های ارائه شده در آموزشگاه های فنی و حرفه‌ای باید براساس نیاز بازار ارائه شود.
مدیر مسابقات ملی و بین‌المللی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه برگزاری مسابقات مهارت یکی از مهمترین جایگاه هایی است که می‌توان طی آن‌ها افراد ماهر را شناسایی کرد، ابراز داشت: بر این اساس مسابقات آزاد مهارت در کشور شکل گرفته است که تاکنون استان‌ها از این مسابقات استقبال کرده‌اند.
راز با اشاره به برگزاری نخستین دوره مسابقات آزاد طلاسازی در فارس گفت: این مسابقات براساس استانداردهای تعریف شده توسط متخصصان و با شرکت ۲۲ استان در شیراز برگزار شد.
وی ویژگی این دوره از مسابقات را ارزشیابی، داوری و طراحی پروژه به صورت تعریف شده دانست.
مدیر مسابقات ملی و بین‌المللی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور عنوان کرد: رشته طلا سازی و جواهر سازی در سطح ملی و جهانی برگزار می‌شود و ایران تاکنون توانسته است در سه دوره از مسابقات جهانی دیپلم افتخار را کسب کند؛ همچنین در سال ۲۰۱۳ نیز مدال نقره را در کشور آلمان کسب کردیم.
به گزارش ایرنا، در نخستین دوره از مسابقات ملی طلاسازی که طی دو روز در روزهای ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در شیراز برگزار شد، از ۲۲ استان شرکت کننده سه استان قزوین، تهران و مازندران به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.
۷۳۷۵ /۱۸۷۶

خبر جدید  5 تن چوب قاچاق در کازرون کشف شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)