کد خبر: 44223تاریخ انتشار : 1:29:46 - چهارشنبه 20 فوریه 2019

فارس| در تامین کالاهای اساسی شب عید استان کمبودی نداریم

فارس| در تامین کالاهای اساسی شب عید استان کمبودی نداریم

رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس با بیان اینکه در تامین کالاهای اساسی شب عید استان کمبودی نداریم،گفت: نظارت بر قیمت‌ها در شب عید دوچندان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حمید زارع امشب در حاشیه نخستین نمایشگاه تخصصی برندها و سوپرمارکت‌ها که همراه با نمایش کالاهای تولید داخل که در محل برگزاری نمایشگاه سرزمین سبز صدرا برپا شد، اظهار داشت: در مورد قیمت‌های شب عید تابع کشور بوده و به صورت جزیره‌ای عمل نمی‌کنیم و نظارت بر کالاهای اساسی نیز، اولویت نخست برنامه‌ها قرار دارد.

وی با بیان اینکه کارگروه تنظیم بازار استان فارس قیمت کالاهای شب عید را در بازار مشخص می‌کند، بیان کرد: نظارت بر سبدکالاهای اساسی و قیمت آن در این ایام دوچندان می‌شود.

زارع افزود: طبق قانون مصوب وظیفه تامین کالاهای شب عید بر عهده جهاد کشاورزی است و سازمان صنعت، معدت و تجارت نیز وظیفه شبکه توزیع را دارد.

خبر جدید  ۲۰ کامیون کمک‌های کمیته امداد فارس به خوزستان اعزام شد

رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس تصریح کرد: از رسانه‌ها درخواست می‌کنیم به عنوان ناظر افتخاری در زمینه برخورد با تخلفات واحدهای صنفی با ما همکاری کنند.

وی بیان کرد: یک یا دو تخلف در فروشگاه‌های بزرگ را نمی‌توان به پای تمام فروشگاه‌ها نوشت، اداره صنعت، معدن و تجارت بر روی قیمت کالاهای اساسی حساسیت ویژه دارد و معتقدیم گران‌فروشی با گران بودن تفاوت دارد و ما تنها می‌توانیم تنها بر گران‌فروشی نظارت کنیم.

حسینی رئیس اتاق اصناف سازمان صنعت و معدن تجارت استان فارس نیز اظهار داشت: در استان فارس ۳۰ اتاق اصناف و ۷۰۰ واحد صنفی فعال بوده و اتحادیه صنف خوارو بار لبنیات نیز به جهت تامین کالاهای اساسی جزو مهم‌ترین اصناف هستند.

خبر جدید  شب شعر «شاعر» به صورت مستمر در استان فارس برگزار می‌شود

وی ادامه داد: یکی از سیاست‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت ایجاد فروشگاه‌های بزرگ است، افزود: در احداث فروشگاه‌های بزرگ شرایط فیزیکی از نظر متراژ واحد صنفی مدنظر است.

حسینی گفت: ما از خرده‌فروشان سوپرمارکت می‌کنیم اما سیاست این است به عنوان زیرمجوعه فروشگاه‌های بزرگ فعالیت کنند، چراکه فروشگاه‌های بزرگ به دلیل تامین کالا با قیمت پایین‌تر و جامع بودن تمام خدمات مزیت‌های بیشتری برای مردم دارند و فروشگاه‌های کوچک نیز می‌توانند در شعبه‌های این فروشگاه‌های بزرگ فعالیت کنند.

۵۰ برند داخلی محصولات غذایی و بهداشتی در استان فارس وجود دارد

رئیس اتحادیه صنف خواربار و لبنیات و سوپرمارکت شیراز نیز اظهار داشت: یکی از وظایف اتحادیه صنفی برگزاری کلاس‌های آموزشی برای افراد تحت پوشش است که این برنامه‌ها در غالب برنامه‌های عملیاتی و به صورت سالانه برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود.

حسین کشاورز بیان کرد: این برنامه‌ها در قالب سرفصل محتوای آموزشی و پذیرشی دیده شده که برگزاری جشنواره صنفی سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها نیز به دنبال تولیدات صنفی این انجمن برای نخستین بار در شیراز برگزار شد.

خبر جدید  رتبه ۵ کنکور انسانی ۹۸: هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم؛ کنکوری‌ها با برنامه‌ریزی درس بخوانند

وی افزود: در حال حاضر۵۰ برند داخلی محصولات غذایی و بهداشتی در استان فارس وجود دارد که ۱۰ برند آن ملی هستند که در استان فارس شعبه دارد.

جوکار بیان کرد: یک گلایه از صنعتگران استان فارس داریم و آن این است که با وجود دعوت از آنان حاضر به حضور در نمایشگاه نشدند و این در حالی است که این صنعتگران با ارقام بیشتر در نمایشگاه‌های خارج از استان شرکت می‌کنند. وی تصریح کرد: در نخستین نمایشگاه نخستین نمایشگاه تخصصی برندها و سوپرمارکت‌ها به برند برتر در صنف سوپرمارکت‌ها تندیس اهدا می‌شود که این موضوع می‌تواند اگویی برای سایر صنوف باشد.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)