کد خبر: 43435تاریخ انتشار : 12:45:01 - جمعه 1 فوریه 2019

عمده ترین امتحان امروز ایران، بحث اقتصادی است

عمده ترین امتحان امروز ایران، بحث اقتصادی است

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: ایران باید از دو یا سه امتحان سنگین، پیروز بیرون بیاید که عمده امتحان امروزه بحث اقتصادی است.

به گزارش ایرنا، آیت الله لطف الله دژکام پنجشنبه شب در گردهمایی پزشکان و پیراپزشکان ایثارگر با خانواده شهدا و ایثارگران مدافع حرم استان فارس افزود:اقتصاد باید مقاومتی باشد؛ کشوری که در گذشته روزی دو میلیون بشکه نفت می فروخت به خاطر مسائل مختلف امروزه ۵۰۰ هزار بشکه نفت می فروشد از این رو نیاز است که همه برای برون رفت از این مسائل تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به آزمایش احتیاج دارد بیان کرد: باید در این فضا همه کمک کنیم جامعه پزشکی با این افتخارات باید به داد مردم برسد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: از جامعه پزشکی می خواهم کمک کنند زیرا همین با هم بودنها باعث می شود مردم امیدوار شوند.
آیت الله دژکام به جلسه پزشکان با مدافعان حرم اشاره کرد و گفت: در دین مبین اسلام به یگانگی، برادری، دوستی و محبت تاکید زیادی شده که خوشبختانه برگزاری این جلسات حاکی از این برادری و دوستی است.
وی ادامه داد: خداوند متعال این قبیل جلسات و جلساتی که برای دهه فجر برگزار می شود را دوست دارند اما متاسفانه گاهی این جلسات عامدانه به فراموشی سپرده می شود.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: در زمان طاغوت کاری کرده بودند که ما عکس خودمان را که می دیدیم خجالت می کشیدم اما امروز به جایی رسیده ایم که به این تیپ مدافعان حرم افتخار می کنیم.
وی با بیان اینکه امروزه پرده استضعافی که دشمنان می خواستند بر روی مردم ما باشد کنار رفته، اظهار کرد: متاسفانه امروزه برخی دلشان می خواهد یک غفلتی بر ما حاکم شود، بعضی ها هنوز در یک نقطه ای زندگی می کنند که جز تسلیم در برابر ظلم راهی مقابل خودشان نمی بییند در حالی که انقلاب اسلامی می گوید در مقابل ظلم بایستید.
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه ایران مرکزی است که مستضعفان باید از اینجا نفس بگیرند، گفت: بنده همیشه نسبت به قضیه فاطمیون اولویت قائل می شوم زیرا بر این باورم که باید مهمان را گرامی داشت.
وی خطاب به دست اندرکاران برگزاری این گردهمایی بیان کرد: این همت عالی شما بسیار ارزشمند است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این مراسم گفت: همه در برابر مدافعان حرم و خانواده های آنها مسئولیم و این وظیفه کوچکی است که در مقابل این مدافعان و بازماندگان شهدا انجام می شود.
علی بهادر ادامه داد: همه ما وظیفه داریم برای کشور و شیعه هرکاری که از دستمان بر می آید انجام دهیم و در مقابل کسانی که شهید شدند وظیفه ای داریم که همه باید به وظایف خود عمل کنیم، این کمترین کاری است که می توانیم برای شهدای مدافع حرم و خانواده آنها انجام دهیم.
فرمانده سابق انتظامی استان فارس در این گردهمایی گفت: با شکل‌گیری یگانی در ایام شهادت حضرت زهرا (س) نام مقدس فاطمیون برآن یگان نهاده شد، یگانی که رزمندگان آن بعضا فرزندان پدرانی هستند که در هشت سال دفاع مقدس، برای دفاع از انقلاب اسلامی با داعش زمان یعنی حزب بعث عراق جنگیدند.
سیروس سجادیان با بیان اینکه شهدای فاطمیون پیوستگی امت اسلام را در دفاع از حریم آل الله به نمایش گذاشتند، ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری، کسانی که داوطلبانه به این میدان می‌روند، دو سه خصوصیت ممتاز نسبت به دیگران دارند که یکی غیرت و تعصّب دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) است زیرا می‌خواهند از حریم اهل‌بیت(ع) دفاع کنند.
در این مراسم از تعدادی از پزشکان و پیراپزشکان تقدیر شد.
۷۳۷۵ / ۱۸۷۶

خبر جدید  مجری طرح صنایع انرژی بر جنوب: امکانات سرمایه گذاری درلامرد فراهم است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,