کد خبر: 51972تاریخ انتشار : 10:47:55 - دوشنبه 8 جولای 2019

علی‌رغم ایجاد زیرساخت‌ها موفق به حفظ جمعیت روستایی نشده‌ایم

علی‌رغم ایجاد زیرساخت‌ها موفق به حفظ جمعیت روستایی نشده‌ایم

عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس اعتقاد دارد که علی‌رغم ایجاد زیرساخت‌ها نتوانسته‌ایم جمعیت روستایی را حفظ کنیم، دلیل این مهم را بی توجهی به اشتغال و معیشت عنوان کرد.

شعار سال: استاندار فارس اعتقاد دارد که علی‌رغم ایجاد زیرساخت‌ها نتوانسته‌ایم جمعیت روستایی را حفظ کنیم، دلیل این مهم را بی توجهی به اشتغال و معیشت عنوان کرد.

عنایت‌الله رحیمی یکشنبه ١٦ تیر در جمع دهیاران استان با بیان اینکه بیش از ۳۰ تا ۳۵ درصد جمعیت فارس روستایی است، گفت: دهیاران با کمترین امکانات اما بهترین فعالیتها را برای توسعه استان داشته‌اند .

وی با اشاره به تاریخچه شکل گیری دهیاری‌ها از سال ٧٦، افزود: حضور دهیاران در صحنه مدیریت روستا پس از انقلاب خواسته اکثر مردم بود و در دولتهایی که سر کار آمدند تصمیم بر تشکیل شوراهای شهر و روستا بود تا مردم در تصمیمات مربوط به زندگیشان دخیل باشند .

استاندار فارس افزود: امروز پس از گذشت چند سال از عمر این نهاد عملکرد آن را قابل دفاع و خوبی می‌بینیم، البته هرچند ممکن است ایراداتی هم وجود داشته باشد اما همین که در این مسیر گام برداشتیم و تلاش می‌کنیم تا با برنامه کار کنیم، نکته مثبتی است.

خبر جدید  ارسال بیش از 72 هزار اثر به هشتمین دوره جشنواره دانش‌آموزی نوجوان سالم در فارس

رحیمی به تلاش برای ساماندهی روستاها اشاره و عنوان کرد: عمده ترین هدف مدیریت ارشد فعلی فارس تمرکز بر  معیشت اشتغال و سرمایه گذاری است تا جمعیت روستایی را نگه داریم هرچند مشکلات ممکن است در روند زندگی مطلوب آنان خلل ایجاد کند.

وی تاکید کرد که برای حل موضوع اشتغال نیازمند سرمایه گذاری هستیم که نهادهای پولی در قالب تسهیلات بانکی یا تعاونی‌ها و یا سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه طرحهای خود را برای هدایت سرمایه گذاری‌ها و استفاده از این ظرفیت ارائه کنند .

خبر جدید  ایجاد ۱۷۰ هزار شغل تا پایان سال توسط کمیته امداد

استاندار فارس خاطرنشان کرد: با توجه به اقلیم خشک فارس باید ابتدا تعادلی بین افراد مشغول در اراضی و فضای ایجاد شده بر اراضی ایجاد شود که به این منظور طرح‌های مختلف در قسمتهای استان انجام شد تا از بارندگیها استفاده مطلوب داشته باشیم .

رحیمی ادامه داد: با استفاده از تجربیات گذشته تلاش کردیم کشاورزی خود را با تکیه بر علم و دانش توسعه داده و مقام گدشته خود را امروز نیز حفظ و ارتقا دهیم که به این منظور باید مشکلات سرمایه و زیرساختی را می‌دیدیم .

وی گفت: طی چند ماه اخیر بیش از ۲۰ درصد به وسعت گلخانه‌های استان افزوده شده که کاهش مصرف آب، ارزش افزوده بیشتر و افزایش اشتغال را به دنبال داشته است .

خبر جدید  حفظ و گسترش آثار دفاع مقدس نیاز امروز و افتخار دیروز است

استاندار فارس خواستار تلاش و پیگیری بیشتر در زمینه اشتغال خرد و خانگی و استفاده از منابع بانکی مختلف شد و گفت: با آموزشهای لازم باید این ظرفیت گسترش یاید.

رحیمی تاکید کرد که با توجه به توانایی هر روستا علاوه بر اشتغال، اقتصاد و سرمایه گذاری، عمران و آبادانی روستاها نیز مهم است .

شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا،تاریخ انتشار:۱۶تیر ۱۳۹۸،کدخبر:۹۸۰۴۱۶۰۸۲۰۵،www.isna.ir
منبع :: علی‌رغم ایجاد زیرساخت‌ها موفق به حفظ جمعیت روستایی نشده‌ایم

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , ,