کد خبر: 57008تاریخ انتشار : 20:06:28 - شنبه 11 جولای 2020

طی روز گذشته ۸ نفر بر اثر کرونا در فارس فوت کردند

طی روز گذشته ۸ نفر بر اثر کرونا در فارس فوت کردند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به مرگ هشت نفر از هموطنان استان فارس در اثر ابتلا به کرونا طی روز گذشته، مجموع آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری را ۲۴۵ نفر اعلام کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در استودیو سلامت دانشگاه و اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان، افزود: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان تاکنون، ۱۷۹ هزار نمونه آزمایش در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان بررسی شده که از این تعداد ۲۱ هزار و ۷۶۰ مورد مثبت بوده است.
اکبری تصریح کرد: با افزایش مراقبت‌های درمانی در مراکز درمانی استان، تاکنون ۱۹هزار و ۸۵۹ بیمار از بیمارستان‌های استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز آمار موارد مشکوک و علامت دار که هم اکنون در مراکز درمانی استان بستری هستند را ۶۸۳ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۸۶ نفر به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های مراقبت ویژه بستری شده اند.
وی خطاب به مردم استان تاکید کرد: لازم است توصیه‌ها را جدی بگیریم، فاصله فیزیکی را رعایت کنیم، استفاده از ماسک را هرگز فراموش نکنیم و دست‌های خود را به صورت مرتب بشوئیم تا بتوانیم موفق به شکست این ویروس شویم.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  ارائه خدمات سلامت روان در مناطق سیل‌زده شیراز
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,