کد خبر: 44666تاریخ انتشار : 1:14:07 - پنج‌شنبه 28 فوریه 2019

طلاق سال‌های نخست زندگی در استان فارس کاهش یافت

طلاق سال‌های نخست زندگی در استان فارس کاهش یافت

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با فعالیت مرکز بهارنکو طلاق در سال نخست ازدواج در استان فارس کاهش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاریتسنیم از شیراز،سید منصور کشفی امروز در آئین آغاز به کار ۳۰ شعبه بهار نکو در استان فارس اظهارداشت: مرکز «بهار نکو» روی حساسترین معضلسلامت کار میکند کهاین معضل میتواند مشکلات و معضلات روانی و جسمی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه باید کانون گرم خانواده را دوباره تقویت و احیاء کنیم تا بتوانیمروی سلامت جسمی وروانی جامعه تاثیر مثبت بگذاریم، گفت:در بحث بهداشت روانی تعریفهای زیادی از سوی افراد مختلف و سازمانهای جهانی ارائهشده است، اما در همه این تعریفها یک نکته کلیدی به نام «سازگاری» وجود دارد، هر چقدر میزان و قدرت سازگاری فرد بالاتر باشد از سلامت روان بیشتری برخوردار است.

مشاور عالی رئیسدانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: یکی از شاخصهای بهار نکو، افزایش و تقویت سازگاری افراد در مواجهه با مشکلات و زندگی جمعی و شخصی است، بنابراین اگر فردی میزان سازگاری خودش را بالاتر ببرد، کمتر دچار بیماریها میشود.

خبر جدید  امام جمعه شیراز: دولت و مجلس در بستن بودجه دفاعی دقت کنند؛ کاهش بودجه دفاعی به هیچ وجه درست نیست

کشفی با اشاره به وجود انواع اختلالات شخصیتی در جامعه بیان کرد: بیشتر این اختلالات به کانون خانواده مربوط است، اگر کانون خانواده از هم بپاشد و پدر و مادر نتوانند فرزند را به درستی تربیت کنند، اختلالات شخصیتی در فرد به وجود میآید و شرایطزندگی در عصر حاضر نیز مشکلات اعصاب و روان بالاتر میبرد.

وی گفت: کسانی که حمایت کانون گرم خانواده را از دست میدهند، بیشتر دچار مشکلات افسردگی و خودکشیهای ناشی از مشکلات زندگی میشود؛ مقالات مختلف نشان میدهد که زنان مطلقه و مهاجران که از حمایت خانواده دور هستند، دچار مشکلات مختلف روحی و روانی بیشتری میشوند.

ارائهآموزش مهارتهای زندگی به ۳۵۰هزار نفر در مرکز بهار نکو

حجتالاسلام والمسلمین حمید مقامی، مسئولنهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این آئین گفت: این آیین به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار میشود و ۳۰ شعبه بهار نکو در استان فارس آغاز به کار میکنند.

خبر جدید  کمبودهای صنعت برق استان فارس در راستای جهش تولید باید برطرف شود

وی با اشاره به مراحل تشکیل بهار نکو در استان فارس افزود: در ابتدای کار و پس از بررسی ایده ایجاد بهار نکو و تصویب در کمیسیون امور بانوان استانداری، سامانهای طراحی شد و حدود ۱۲۰ روانشناس در این طرح نامنویسی و مشارکت کردند؛ این طرح در اسفند ۸۹ آغاز شد و تلاش کردیم تا به صورت علمی در سراسر استان پیش رود.

وی بیان کرد: امروز طرح و مرکز بهار نکو به عنوان یک مرکز شاخص در کشور شناخته شده است و یک حرکت جهادی از سوی جوانانی است که در این طرح مشارکت کردند.

خبر جدید  هفته هجدهم و سومین پیروزی خلیج فارس شیراز در لیگ برتر فوتبال بانوان

حجتالاسلام مقامی بیان کرد: ۵۰۰ شغل و فرصت شغلی در بهار نکو ایجاد شده است و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند؛ از سال ۹۰ تاکنون به ۳۵۰ هزار نفر آموزشهای لازم ارائه شده است و در نتیجه این فعالیتها ۴۵ درصد طلاق در سالهای نخست زندگی زوجها به نصف کاهش پیدا کرده که اتفاق ویژهای در استان فارس است وهمچنین ۱۴ درصد طلاق در سال نخست ازدواج به ۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی در ادامه تاکید کرد: تنها با گذراندن ۶ ساعت آموزش که مصوب شورای انقلاب فرهنگی است، اتفاقی در کشور نمیافتد؛ موفقیت بهار نکو مربوط به بستههای آموزشی است که طراحی شده و دانشگاهها باید در کنار ۶ ساعت آموزش، از این بسته آموزشی و فرهنگی بهار نکو نیز استفاده کنند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)