کد خبر: 44347تاریخ انتشار : 12:17:30 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019

صلح و سازش بیش از ۳۹ هزار دعوی در شوراهای حل اختلاف فارس

صلح و سازش بیش از ۳۹ هزار دعوی در شوراهای حل اختلاف فارس

شیراز- ایرنا – رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس بیان داشت:در ۱۰ ماه امسال تعداد ۳۹ هزار و ۴۵۵ فقره پرونده دعوی در این استان با ورود و مشارکت شوراها به صلح و سازش ختم شده است.

حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت:صلح و سازش نیازمند یک هنر و مهارت خاصی است که ریشه در ابعاد شخصیتی و ظرفیت های اخلاقی دارد و شوراها در این عرصه با ظرافت و بهره گیری از تجارب ریش سفیدان دعاوی را به صلح و سازش می رسانند.
وی با بیان اینکه افرادی که در حوزه صلح و سازش قدم برمی دارند انسان های وارسته وصاحب نفوذ کلام هستند گفت: شوراهای حل اختلاف از مجموعه افرادی با چنین ویژگی هایی تشکیل شده است.
حجت الاسلام موسوی همچنین گفت: در ۱۰ ماه سال جاری تعداد۱۹۷هزارو ۹۸۶فقره پرونده به شوراهای حل اختلاف استان وارد شده که با تلاش ۲۶۵ قاضی و ۲هزارو ۳۶۶ نیروی فعال شوراهای حل اختلاف در سطح استان همین تعداد پرونده مختومه شده است.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس ادامه داد: با پیگیری ها و ممارست اعضای شوراهای حل اختلاف استان فارس در ۱۰ماه سال جاری تعداد یکهزار و ۸۸۹ نفر از زندان آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس اظهار داشت : طی این مدت تعداد۳ هزار و ۳۳۹ فقره پرونده توسط مراجع قضایی استان و یا با درخواست شاکی یا خواهان پرونده جهت صلح وسازش به شعب شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان مستقر در زندان های استان ارجاع که با تلاش اعضای این شعب بالغ بر ۳ هزار فقره پرونده مختومه و یکهزارو ۳۸۹ فقره منجر به صلح وسازش شده است.
موسوی بیان کرد: مجموعه شوراهای حل اختلاف با هدف بهره گیری از مشارکت های مردمی، ایجاد فرهنگ صلح و سازش و رفع اختلاف از طریق کدخدامنشی، تلاش برای حل و فصل دعاوی از طریق مذاکره بین طرفین و پیشگیری از طرح برخی دعاوی ساده در مراجع قضایی ایجاد شده است.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان اضافه کرد: هم اکنون ۴۳۵ شعبه شورای حل اختلاف در سطح استان فارس در حال فعالیت می باشند که از این تعداد ۱۴ شعبه ویژه صلح و سازش پرونده‌های زندانیان در زندان‌های استان در حال فعالیت است.
۶۱۱۳ /۱۸۷۶

خبر جدید  1283 زندانی جرائم غیرعمد فارس چشم انتظار کمک نیک اندیشان هستند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,