کد خبر: 44434تاریخ انتشار : 12:14:10 - شنبه 23 فوریه 2019

شیراز میزبان کنگره ملی شعردفاع مقدس وجشنواره ترنم حماسه می شود

شیراز میزبان کنگره ملی شعردفاع مقدس وجشنواره ترنم حماسه می شود

شیراز- ایرنا- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس اعلام کرد: بیست و یکمین کنگره ملی شعر دفاع مقدس و جشنواره ترنم حماسه به میزبانی کلان شهر شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، سرهنگ حمیدرضا گرامی شنبه چهارم اسفند در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: در کنگره ملی شعر دفاع مقدس ۱۲ عنوان کتاب دفاع مقدس فارس رونمایی خواهد شد.
وی ادامه داد: بیست و یکمین کنگره شعر دفاع مقدس با وقفه‌ای شش ساله مواجه شده بود؛ اما تأکید رهبری درخصوص ضرورت توجه به شعر دفاع مقدس باعث شد این کنگره از سر گرفته شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس عنوان کرد: درمجموع ۸هزار و ۴۳۲ قطعه شعر از سوی ۲هزار و ۴۵۰ شاعر به دبیرخانه این جشنواره رسید که از این میان ۱۵ شاعر برگزیده شدند.
گرامی بیان کرد: ۹ شاعر نیز در جشنواره ترنم برگزیده شده‌اند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس همچنین تجلیل از خانواده معظم شهدا به ویژه شهید شاخص شهید مرتضی جاویدی را از برنامه‌های ویژه بیست و یکمین کنگره ملی شعر دفاع مقدس دانست.
بیست و یکمین کنگره شعر دفاع مقدس و جشنواره ترنم حماسه هفتم اسفند ۹۷ با حضور مقامات لشکری، کشوری و فرهنگی در مجتمع طلائیه شیراز برگزار می‌شود.
۷۳۷۵ /۱۸۷۶

خبر جدید  نماینده ولی فقیه در فارس: نقش مساجد در گام دوم انقلاب احیا شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,