کد خبر: 51456تاریخ انتشار : ۱۹:۳۵:۵۰ - سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸

شیراز میزبان تورگردانان و فعالان گردشگری مجارستانی می‌شود

شیراز میزبان تورگردانان و فعالان گردشگری مجارستانی می‌شود

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز گفت: میزبانی شیراز از تورگردانان بسترساز ارتقای صنعت گردشگری، جذب گردشگران مجاری، شناخت هر چه بیشتر از شیراز به عنوان شهری بین‌المللی و گسترش همکاری‌های دوجانبه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل ازپایگاه اطلاعرسانی شهرداری شیراز، محمدرضا دهقانی با اعلام اینکه شهرداری شیراز از پنجشنبه ۲۳ خردادماه میزبان جمعی از تورگردان مجارستانی است، اظهار داشت: میزبانی شیراز از تورگردانان بسترساز ارتقای صنعت گردشگری، جذب گردشگران مجاری، شناخت هر چه بیشتر از شیراز به عنوان شهری بینالمللی و گسترش همکاریهای دوجانبه است.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز افزود: شهردار شیراز در اسفندماه سال گذشته برای حضور در آیین رونمایی از سردیس حافظ در شهر «پچ» به مجارستان سفر کرده بود، در این سفر پیشنهاد برگزاری نخستین نشست تورگردانان دو کشور ایران و مجارستان به میزبانی شهرداری شیراز توسط سفیر ایران در مجارستان مطرح و با استقبال موسسات گردشگری مجارستانی مواجه شد و در این راستا تورگردانان کشور مجارستان از ۲۳خردادماه تا ۳۰ خردادماه به ایران سفر میکنند.

دهقانی میزبانی از تورگردانان مجاری را نمود برقراری ارتباط دوستانه با سایر شهرهای جهان و گسترش دیپلماسی شهری عنوان و بیانکرد:این میزبانی بسترساز گسترش همکاریها در صنعت گردشگری است و تلاش داریم تعامل بین شهرداری شیراز و سایر شهرهای جهان با استفاده از تمامی ظرفیتهای موجود در زمینه توسعه این صنعت افزایش یابد.

وی با اشاره به گسترش روابط فرامرزی و بینالمللی شیراز باسایر شهرهای جهان خاطرنشان کرد: درماههای اخیر میزبان هیئتهایی از سفارت آلمان، اوکراین و اتریش در ایران، هیئتیاز شهرداری لویو کشور اوکراین، هیئتیاز موزه هنر شانگهای چین و دبیرکل متروپلیس (انجمن کلانشهرهای مهم جهان) بودیم همچنین در ماههای پیش رو نیز میزبان هیئتهایی از سفارت نروژ و لهستان، شهرداری شانگهای، شهردار بغداد و هیئتیبلندپایه از کشور مجارستان خواهیم بود.

دهقانی با بیان اینکه شهرداری در زمینه جذب گردشگر نقش تسهیلگر و بسترساز را دارد، افزود: شهردار شیراز در دیدار با هیئتهای بینالمللی علاوه بر توسعه تبادلات تخصصی در مدیریت شهری بر توسعه گردشگری و افزایش تبادلات فرهنگی نیز تاکید دارد و توسعه تعاملات گردشگری از راهبردهای مجموعه مدیریت شهری در حوزه ارتباطات بینالمللی است.

مدیرکل ارتباطات و امور بینالملل شهرداری شیراز ضمن تشریح برنامه حضور تورگردانان مجارستان در کشور ایران گفت: با توجه به پیشینه ارتباط و تعامل مثبت بین سه شهر تاریخی شیراز، اصفهان و یزد و طرح ایده مثلث طلایی گردشگری، مقرر شده برای بهرهبرداری بهینه از این فرصت هیات مجاری پس از حضور در شیراز و بازدید از بناهای تاریخی فرهنگی این کلانشهر و دیدار با مدیران شهری و تورگردانان شیراز، راهی اصفهان و یزد شوند.

دهقانی توسعه گردشگری را یکی از راهکارهای ایجاد رفاه و رونق اقتصادی و توسعه پایدار شهری دانست و افزود: مدیریت شهری علاوه بر ایجاد زیرساختها و تعریف و تدوین اقدامات نرمافزاری، میتواندبا استفاده از ظرفیتهایی همچون پیمانهای خواهرخواندگی، دوستی با سایر شهرهای جهان و ارتباط با سازمانهای بینالمللی گام موثری را در مسیر توسعه پایدار شهری بردارد.

انتهای پیام/ ز


منبع :: شیراز میزبان تورگردانان و فعالان گردشگری مجارستانی می‌شود