کد خبر: 44289تاریخ انتشار : 1:02:50 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019

شیراز شهر دوستدار کودک می شود

شیراز شهر دوستدار کودک می شود

ایلنا: شهردار منطقه ۸ شیراز از اجرای اولین گذر کودکانه در راستای تبدیل شیراز به شهر دوستدار کودک در پیاده راه وکیل خبر داد.

شهردار منطقه ۸ شیراز از اجرای اولین گذر کودکانه در راستای تبدیل شیراز به شهر دوستدار کودک در پیاده راه وکیل خبر داد.

به گزارش ایلنا، هادی شهدوست شیرازی گفت: شهر دوستدار کودک، شهری است که نیازهای کودکان را در کانون توجه قرار داده و تلاشی در راستای توسعه، مناسب سازی و بسترسازی از منظر کالبدی و اجتماعی شهر برای فعالیت کودکان است تا آنها نیز مانند سایر شهروندان منطبق با نیازهایشان بتوانند در شهر زندگی کنند.

خبر جدید  خواهر خواندگی‌ها فقط در حد یک تفاهمنامه است/ ایجاد خواهر خواندگی بدون رفت و آمد فایده‌ای ندارد/ کارنامه صفر نمایندگان در گرفتن مطالبات گردشگری استان /جاذبه های گردشگری فارس فقط حافظیه و سعدیه نیست

شهردار منطقه ۸ شیراز افزود: تصمیم داریم با ایجاد گذرهای کودکانه و برنامه های شاد هر نوبت یکی از خیابان های سطح این منطقه را به گذرهای کودکان اختصاص دهیم تا کودکان این شهر بتوانند در آن به برنامه های شاد و متنوع بپردازند. در این راستا چهارشنبه اول اسفند ماه از ساعت سه بعد از ظهر تا ۷ شب گذر کودکانه درپیاده راه وکیل اجرا می شود.

خبر جدید  پارک هوشمند دوستدار کودک در شیراز اجرا می شود

شیلا جهانجاه، مدیر پروژه شهر دوستدار کودک بااشاره به اینکه شهردوستدار کودک مطابق استانداردهای جهانی مقاصد خود را دنبال می کند، ادامه داد: در این شهر کودکان میتوانند تصمیمات موثر درباره شهرشان بگیرند، نقطه نظراتشان رادرخصوص شهری که می خواهند بیان نمایند، در زندگی اجتماعی و گروهی خانواده مشارکت داشته باشند.

مدیر پروژه شهر دوستدار کودک در ادامه بیان کرد: کودکان باید بتوانند در شهر دوستدار کودک خدمات پایه و اساسی مانند مراکز درمانی و آموزشی رادریافت نمایند، دسترسی به امکانات بهداشتی مانند آب سالم و دفع فاضلاب به طریق مناسب را داشته باشند، از بهره جویی و خشونت وسوء استفاده در جامعه مصون باشند، پیادهروی مطمئن در خیابانهای شهر داشته باشند، به راحتی بتوانند با دوستانشان دیدار داشته و بازی کنند.

خبر جدید  برگزاری سمینار تخصصی پیشگیری از تصرفات غیر قانونی اراضی ملی در شیراز


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,