کد خبر: 43621تاریخ انتشار : ۱:۰۹:۲۵ - پنج شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷

شیراز| سرانه فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای کشور افزایش یابد

شیراز| سرانه فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای کشور افزایش یابد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور خواستار افزایش سرانه فرهنگی و دانشجویی در این دانشگاه شد و از مسئولان وزارت علوم خواست توجه ویژه به این مهم داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، رضا مهدی امروز در مراسم اختتامیه نخستین نشست مدیریتی مجامع کانونهای فرهنگی و هنری دانشگاه فنیوحرفهای کشور که از ۱۴ تا ۱۷ بهمن ۹۷ در دانشکده شهید باهنر شیراز برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر سرانه فرهنگی سالانه هر دانشجو ۱۰ هزار تومان است و این در حالی است که این عدد برای دانشگاههای تابعه وزارت علوم ۱۴٫۵ برابر است.

وی بیان کرد: متوسط سرانه خدمات رفاهی برای دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفهای که شامل تغذیه و خوابگاه است نیز، حدود ۷۰۰ هزار تومان است و این در حالی است که در سایر مراکز دولتی به یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان میرسد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفهای کشور گفت: بیش از پنج سال از پیوستن دانشگاه فنیوحرفهای به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری میگذرد که انتظار داریم، افزایش سرانه دانشجویان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مهدی گفت: با توجه به کمبود اعتبار و سرانه دانشجویی در دانشگاه فنی و حرفهای تلاش کردیم کمبود اعتبارات و بودجه بهانهای برای کاهش کیفیت خدمات به دانشجویان نباشد و در این زمینه خدمات مناسب و در شان به دانشجویان ارائه دهیم.

وی از راهاندازی شورای صنفی در دانشکدههای فنی و حرفهای خبرداد و افزود: در برخی از دانشکدههای کشو این شورای صنفی راهاندازی شده که به زودی نیز در سایر مراکز دانشگاه فنیوحرفهای نیز فعال میشود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفهای کشور همچنین در سخنان خود از برنامهریزی مناسب مسئولان دانشگاه فنی و حرفهای استان فارس در میزبانی نخستین نشست مدیریتی مجامع کانونهای فرهنگی و هنری قدردانی کرد و گفت: در موضوع توسعه برنامههای کانون های فرهنگی حرکتهای خوبی آغاز شده و در این راستا نیازمند پشتیبانی دانشجویان در دانشکدهها و مراکز فنیوحرفهای هستیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه بدون دانشجو معنا ندارد تصریح کرد: برنامههای فرهنگی میتواند تحرک مناسبی در بین دانشجویان ایجاد کرده و پشتیبان خوبی برای شکوفایی و رشد دانشکدهها در عرصههای مختلف باشد.

معاون دانشگاه فنیوحرفهای کشور با اشاره به اینکه متاسفانه برخی، امور فرهنگی را به عنوان کار اضافه و بینتیجه محسوب میکنند و این در حالی است که معتقدیم کارهای امور فرهنگی میتواند بهترین کارگاه و کلاس درس برای دانشجویان باشد و انتظار میرود بیش از گذشته به آن به ویژه انتشار نشریات دانشجویی در دانشگاه پرداخته شود.

وی گفت: تاکید ما این است، کانونها و نشریات در عرصههای رقابتی با قدرت پیش آیند و با سایر مراکز آموزش عالی در وزارت علوم رقابت کنند.

رئیس دانشگاه فنیوحرفهای استان فارس نیز اظهار داشت: میزبانی از نخستین نشست مدیریتی مجامع کانونهای فرهنگی و هنری دانشگاه فنیوحرفهای برای این استان مایه افتخار و مباهات بود و با تلاش همکاران سعی شد به بهترین نحو ممکن میزبانی شایسته داشته باشیم.

محمد جامعی با اشاره به اینکه اهمیت فعالیت و برگزاری رویدادهای فرهنگی بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: در این زمینه دانشگاه فنیو حرفهای استان فارس نیز تلاش دارد قدمهای مهم و موثری در آموزش و تربیت نیروهای فرهنگی دانشجو بردارد.

وی گفت: دانشگاه فنیوحرفهای استان فارس از قابلیتهای بالایی در عرصههای مختلف فرهنگی و علمی برخوردار است و در این راستا نیز آماده میزبانی از رویدادهای مختلف ملی و منطقهای هستیم.

براساس این گزارش، در این مراسم که دکتر نعمتی مدیرکل فرهنگی دانشگاه فنیوحرفهای استان فارس، نادر امیدوار معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفهای استان فارس و دبیران و کارشناسان کانونهای فرهنگی و هنری حضور داشتند از برگزیدگان نخستین جشنواره رویش درون دانشگاهی فنیو حرفهای تجلیل شد.

همچنین توسط معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فنی و حرفهای به سوالات دانشجویان در زمینههای مختلف از جمله رفاهی و فرهنگی پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com