کد خبر: 43621تاریخ انتشار : 1:09:25 - پنج‌شنبه 7 فوریه 2019

شیراز| سرانه فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای کشور افزایش یابد

شیراز| سرانه فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای کشور افزایش یابد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور خواستار افزایش سرانه فرهنگی و دانشجویی در این دانشگاه شد و از مسئولان وزارت علوم خواست توجه ویژه به این مهم داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، رضا مهدی امروز در مراسم اختتامیه نخستین نشست مدیریتی مجامع کانونهای فرهنگی و هنری دانشگاه فنیوحرفهای کشور که از ۱۴ تا ۱۷ بهمن ۹۷ در دانشکده شهید باهنر شیراز برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر سرانه فرهنگی سالانه هر دانشجو ۱۰ هزار تومان است و این در حالی است که این عدد برای دانشگاههای تابعه وزارت علوم ۱۴٫۵ برابر است.

وی بیان کرد: متوسط سرانه خدمات رفاهی برای دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفهای که شامل تغذیه و خوابگاه است نیز، حدود ۷۰۰ هزار تومان است و این در حالی است که در سایر مراکز دولتی به یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان میرسد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفهای کشور گفت: بیش از پنج سال از پیوستن دانشگاه فنیوحرفهای به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری میگذرد که انتظار داریم، افزایش سرانه دانشجویان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

خبر جدید  کمبود اورژانس اجتماعی در شهرستان‌های فارس؛ بیش‌ترین مورد مراجعه کودک‌آزاری و همسرآزاری است ‌

مهدی گفت: با توجه به کمبود اعتبار و سرانه دانشجویی در دانشگاه فنی و حرفهای تلاش کردیم کمبود اعتبارات و بودجه بهانهای برای کاهش کیفیت خدمات به دانشجویان نباشد و در این زمینه خدمات مناسب و در شان به دانشجویان ارائه دهیم.

وی از راهاندازی شورای صنفی در دانشکدههای فنی و حرفهای خبرداد و افزود: در برخی از دانشکدههای کشو این شورای صنفی راهاندازی شده که به زودی نیز در سایر مراکز دانشگاه فنیوحرفهای نیز فعال میشود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفهای کشور همچنین در سخنان خود از برنامهریزی مناسب مسئولان دانشگاه فنی و حرفهای استان فارس در میزبانی نخستین نشست مدیریتی مجامع کانونهای فرهنگی و هنری قدردانی کرد و گفت: در موضوع توسعه برنامههای کانون های فرهنگی حرکتهای خوبی آغاز شده و در این راستا نیازمند پشتیبانی دانشجویان در دانشکدهها و مراکز فنیوحرفهای هستیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه بدون دانشجو معنا ندارد تصریح کرد: برنامههای فرهنگی میتواند تحرک مناسبی در بین دانشجویان ایجاد کرده و پشتیبان خوبی برای شکوفایی و رشد دانشکدهها در عرصههای مختلف باشد.

خبر جدید  ۱۵ بیمارستان به صورت همزمان در استان فارس احداث می‌شود

معاون دانشگاه فنیوحرفهای کشور با اشاره به اینکه متاسفانه برخی، امور فرهنگی را به عنوان کار اضافه و بینتیجه محسوب میکنند و این در حالی است که معتقدیم کارهای امور فرهنگی میتواند بهترین کارگاه و کلاس درس برای دانشجویان باشد و انتظار میرود بیش از گذشته به آن به ویژه انتشار نشریات دانشجویی در دانشگاه پرداخته شود.

وی گفت: تاکید ما این است، کانونها و نشریات در عرصههای رقابتی با قدرت پیش آیند و با سایر مراکز آموزش عالی در وزارت علوم رقابت کنند.

رئیس دانشگاه فنیوحرفهای استان فارس نیز اظهار داشت: میزبانی از نخستین نشست مدیریتی مجامع کانونهای فرهنگی و هنری دانشگاه فنیوحرفهای برای این استان مایه افتخار و مباهات بود و با تلاش همکاران سعی شد به بهترین نحو ممکن میزبانی شایسته داشته باشیم.

محمد جامعی با اشاره به اینکه اهمیت فعالیت و برگزاری رویدادهای فرهنگی بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: در این زمینه دانشگاه فنیو حرفهای استان فارس نیز تلاش دارد قدمهای مهم و موثری در آموزش و تربیت نیروهای فرهنگی دانشجو بردارد.

خبر جدید  شناسایی ۴۸۰ هزار نفر مبتلا به فشار خون در استان فارس پیش‌بینی می‌شود

وی گفت: دانشگاه فنیوحرفهای استان فارس از قابلیتهای بالایی در عرصههای مختلف فرهنگی و علمی برخوردار است و در این راستا نیز آماده میزبانی از رویدادهای مختلف ملی و منطقهای هستیم.

براساس این گزارش، در این مراسم که دکتر نعمتی مدیرکل فرهنگی دانشگاه فنیوحرفهای استان فارس، نادر امیدوار معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفهای استان فارس و دبیران و کارشناسان کانونهای فرهنگی و هنری حضور داشتند از برگزیدگان نخستین جشنواره رویش درون دانشگاهی فنیو حرفهای تجلیل شد.

همچنین توسط معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فنی و حرفهای به سوالات دانشجویان در زمینههای مختلف از جمله رفاهی و فرهنگی پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)