کد خبر: 44662تاریخ انتشار : 1:13:58 - پنج‌شنبه 28 فوریه 2019

شیراز |سامانه دانش‌آموختگان دانشگاه علمی کاربردی کشور راه‌اندازی می‌شود

شیراز |سامانه دانش‌آموختگان دانشگاه علمی کاربردی کشور راه‌اندازی می‌شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علمی کاربردی کشور از طراحی سامانه دانش‌آموختگان این دانشگاه در راستای ایجاد بستر لازم برای اشتغال فارغ‌التحصیلان این دانشگاه خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مهدخت بروجردی علوی امروز در نخستین جشن دانشآموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس که با حضور ۲۰۰ نفر از دانشآموختگان دختر و پسر این دانشگاه که در مجتمع فرهنگی، رفاهی فرماندهی انتظامی استان فارس در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: این سامانه در حال طراحی است و در کنار هشت سامانه دیگر دانشگاه به زودی راه اندازی میشود.

وی بیان کرد: پس از رونمایی از سامانه دانشآموختگان، به تمام دانشآموختگان پیامک ارسال شده و از آنان درخواست میشود در این سامانه نسبت به ثبت مشخصات خود اقدام کنند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علمی کاربردی کشور تصریح کرد: پس از ثبتنام فرصتهای شغلی به دانشآموختگان معرفی میشود تا در صورت داشتن شرایط بتوانند به اشتغال پایدار برسند.

خبر جدید  مجوز تاسیس ۶ شهرک صنعتی غیر دولتی در استان فارس صادر شد

وی با بیان اینکه همچنین در پی رونمایی از سامانه دانشآموختگان، تشکلهای مختلف نیز تشکیل و امتیازات خاص نیز به کارآفرینان داده میشود، افزود: همچنین به شرکتهای دانش بنیان نیز تسهیلات داده میشود و کمبودهای آموزشی نیز از طریق تک پودمانها اعلام میشود.

بروجردی به مراسم دانشآموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان فارس اشاره و بیان کرد: این مراسم در نوع خود بینظیر است و برای این باوریم خاطره امروز بدون شک باقی میماند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علمی کاربردی کشور به تشریح ویژگیهای این دانشگاه پرداخت و تصریح کرد: این دانشگاه یک دانشگاه نسل سوم بوده وهدف اصلی از تشکیل آن نیز تربیت فارغالتحصیلانی مهارتمحور برای ورود به بازار کار و عرصه کارآفرینی است.

بروجردی افزود: براساس تحقیقی که سال گذشته انجام دادیم ۵۰ درصد از دانشآموختگانی که در ابتدای تحصیل به صورت آزاد وارد این دانشگاه شدهاند پس از پایان فارغالتحصیلی دارای اشتغال شدهاند.

وی بیان کرد: امروز نیز ادعا نمیکنیم دانشگاه به طور کامل به اهداف خود رسیده ولی به جد میتوانیم ادعا کنیم که هدف نهایی مجموعه دانشگاه برای تربیت دانشآموختهای است که در بیرون قدرت کار را داشته باشد.

خبر جدید  ۱۱۹ میلیون سهم در بورس استان فارس معامله شد‌‌‌‌

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علمی کاربردی کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر این دانشگاه دارای بیش از ۳۰۰ هزار دانشجو است که در واقع یک دوازدهم کل دانشجویان دانشگاههای کشور را تشکیل میدهد.

بروجردی بیان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی ۱۸۰ هزار کلاس درس دارد و دانشجویان نیز در ۸۰۰ رشته مشغول به تحصیل هستند که تعداد فارغالتحصیلان آن به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر میرسد.

وی گفت: در هیج دانشگاهی چنین تنوع و تکثر رشته نیست و بیشتر رشتهها مهارتی است و دانشجو میتواند بلافاصله وارد بازار کار شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علمی کاربردی کشور افزود: برای سال آینده نیز حدود ۸۰۰ تک پودمان تعریف شده است که این تک پودمانها میتواند در ایجاد بستر لازم برای ورود به بازار کار تاثیرگذار باشد.

بروجردی به افتخارات دانشگاه جامع علمی کاربردی اشاره و بیان کرد: این دانشگاه دو سال پی در پی در نمایشگاه فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رتبه به دست میآورد و جز دانشگاههای برتر معرفی میشود.

وی با تاکید بر اینکه نگاه و برنامه دانشگاه به سمت پژوهش و فناوری است، افزود: برای سال آینده شعاری در نظر گرفته شده و یک هدف دنبال میشود و آن نیز این است که در کنار هر مرکز یک مرکز نوآروی احداث شود.

خبر جدید  مراسم بزرگداشت امام جمعه فقید کازرون در شیراز برگزار می‌شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علمی کاربردی کشور بیان کرد: در حال حاضر ۱۲۰ مرکز نورآوری مجوز فعالیت گرفته تا فرآیند از ایده تا ثروت در این مراکز محقق میشود.

بروجردی با بیان اینکه ثروتی که از علم به دست آید ارزشمند است افزود: تکمیل ماموریت دیگر دانشگاه برای سال آینده این است که در کنار هر مرکز یک محیط کار باشد و از مهر ۹۸ اگر مرکزی در کنار خود محیط کار نداشته باشد رشتهها به آنان داده نمیشود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علمی کاربردی کشور خطاب به دانشآموختگان خاطرنشان کرد: بازنگری در تمام درسها در دست اقدام است، و از شما انتظار داریم وقتی که فارغلتحصیل می شوید همچنان با دانشگاه در ابرتباط باشید و ما را در جریان اشتغال و کارها قرار دهید.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)