کد خبر: 44359تاریخ انتشار : 1:06:22 - جمعه 22 فوریه 2019

شیراز| ثبت محور زندیه مطالبه اصلی راهنمایان گردشگری است

شیراز| ثبت محور زندیه مطالبه اصلی راهنمایان گردشگری است

دوازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران با حضور مسئولان استانی و فعالان در تالار حافظ شیراز آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، ظهر امروز دوازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران با حضور مسئولان استانی و فعالان در تالار حافظ شیراز آغاز به کار کرد.

در ابتدای برنامه سعید نگهبانفرد، دبیردوازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران این گردهمایی را گامی موثر در معرفی ظرفیتهای گردشگری استان فارس دانست و اظهار داشت: در طول برگزاری این گردهمایی ۶ سمینار آموزشی در دانشگاه شیراز برگزار میشود.

وی با اشاره به ظرفیت استان فارس در حوزه انواع گردشگری گفت: مجموعههای گردشگری استان و شیراز با اولویت معرفی میشود و یکی از مطالبات مهم راهنمایان گردشگری ثبت محور زندیه در قالب یک نگاره بیش از ۵۰۰ متر مربع است.

خبر جدید  اختتامیه جشنواره ملی عکس وقف در شیراز برگزار می‌شود

مصیب امیری، مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس نیز در این گردهمایی از ثبت ۳ هزار اثر استان فارس در فهرست ملی و ۱۲ اثر در فهرست جهانی سخن گفت و اظهار داشت: در استان فارس از دوره ایلامی تا دوره اسلامی آثار تاریخی وجود دارد همچنین ۳۵ درصد نقش برجسته کشور در استان فارس است.

امیری با اشاره به ظرفیت استان فارس در زمینه گردشگری مذهبی گفت: مساجد و بقاع متبرکه که شاخصترین آنها حرم احمدبنموسی(ع) است در کنار جاذبههای طبیعی ظرفیت بینظیری را برای استان فارس در حوزه گردشگری به وجود آورده است.

خبر جدید  تصادف مینی‌بوس با پراید در فسا ۲ کشته و ۲۱ مصدوم برجای گذاشت

وی با اشاره به ظرفیت اقامتی استانافزود: ۹۰ هتل و هتل آپارتمان، ۱۰۰ اقامتگاه بومگردی فعال و ۱۳۵ مهمانپذیر در استان وجود دارد که در طول سال پذیرای گردشگران است.

به گزارش تسنیم معرفی مجموعه سعدیه و باغ دلگشا در روز نخست، موزه نظامی خاورمیانه در باغ عفیف آباد، معرفی جاذبههای مذهبی فارس با حضور در حرم احمدبنموسی(ع)، مسجد جامع عتیق و مدرسه خان، معرفی بازارهای کمتر دیده شده شیراز مانند بازار حاجی، اردو بازار، سرای مشیر و بازار وکیل و همچنین بازدید از مجموعه زندیه برای روز دوم این گردهمایی پیشبینی شده است.

خبر جدید  سپرده‌های بانکی فارس ۲۹ درصد افزایش یافت

سومین روز از این گردهمایی در تالار حافظ شیراز برگزار میشود و بازدید از مجموعههای ثبت جهانی فارس با اولویت محور ساسانی پایان بخش برنامههای گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران است.

این گردهمایی تا روز ۳ اسفندماه در شیراز ادامه دارد و نزدیک به هزار راهنمای گردشگری از سراسر کشور در این گردهمایی شرکت دارند.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)