به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «محمد جواد جمالی»،سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه امروز هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، گفت: آقای کریمی قدوسی در قم صحبتهایی را درباره آقای روحانی و آقای لاریجانی مطرح کرده که در پی آن دادستانی کل کشور علیه ایشان شکایت کرد، در این راستا بنا شد که وی در هیأت نظارت حضور پیدا کرده و توضیح دهد.

وی ادامه داد: همچنین شکایتی از یک نهاد رسمی(شورای عالی امنیت ملی) از آقای کریمی قدوسی درباره فیلم منتشر شده از آقای دری اصفهانی در مجلس به هیأت رسیده است که در این باره هم آقای کریمی قدوسی در هیأت توضیح میدهد.

جمالی درباره اظهارات کریمی قدوسی درباره ام آی سیکس، گفت: سپاه تنها بیانیه و جوابیهای را منتشر کرده است که تکذیبیه بوده، شکایتی از ایشان به هیأت نرسیده است.

وی اظهار داشت:شکایتی از مجتبی ذوالنور درباره صحبتهایش از رئیس جمهوری شده است که ذوالنور صحبتهایی درباره عدم حضور رئیس جمهوری در زمستان گذشته در محل کارش را مطرح کرد که قرار شد در اولین جلسه برای ارائه توضیحات در هیأت حضور پیدا کند.

خبر جدید  فقه شیعی و اهل بیتی(ع) عامل اتحاد پیروان ادیان الهی در ایران است

جمالی گفت: شکایت معاونت حقوقی رئیس جمهوری و احمد آبادی از دفتر مبارزه با پولشویی از محمد دهقان نماینده طرقبه در جلسه امروز این هیات مورد بررسی قرار گرفت، این شکایت ناظر بر صحبتها و سخنرانی آقای دهقان در مجلس و مصاحبههای ایشان بود که ما وقتی متن منتشر شده از صحبتهای ایشان را دیدیم به این نتیجه رسیدیم که آقای دهقان به فرد خاصی اشاره نکرده است لذا نتیجه گیری هیأت این بود که سخنرانی و صحبتهای آقای دهقان خلاف وظایف نمایندگی نبوده است.

وی گفت: دفتر امام جمعه کرج از علی مطهری نماینده تهران شکایتی داشته است، آقای مطهری صحبتهایی درباره همایشی که قرار بود در کرج برگزار شود و سخنرانی ایشان در آن لغو شده بود، مطرح کرد که هیأت آن را خارج از وظایف نمایندگی ندانست.

جمالی افزود: از آقای خجسته نماینده همدان دو شکایت به هیأت رسیده است که یک شکایت مربوط به آقای خسروتاج درباره اظهارات پیرامون پشت پرده سفارش خودرو است، شکایت دیگر را معاونت حقوقی رئیس جمهوری درباره صحبتهای آقای خجسته در خصوص حوزه اقتصاد مطرح کرده است، در این باره قرار شد حقوقدانان عضو هیأت نظر نهایی خود را اعلام کنند.

خبر جدید  برگزاری تمرین محیط زیستی ریزش روغن ترانسفورماتور در توزیع برق شیراز

وی افزود: محمود صادقی نماینده تهران صحبتهایی درباره برخی نمایندگان مبنی بر اینکه آنها درباره مسائلی در برخی کمیسیونها تطمیع شدهاند مطرح کرده که در این باره قرار شد هیأت نظارت به آقای صادقی تذکر کتبی دهد.

جمالی گفت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری از آقای امیرآبادی درباره اظهار نظرش در خصوص سفر به نیویورک و هزینه این سفر و تعداد افراد شرکت کننده شکایتی را مطرح کرد که هیأت این صحبتها را خلاف وظایف نمایندگی تشخیص نداد.

وی افزود: معاونت حقوقی ریاست جمهوری از آقای احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز هم شکایتی مطرح کرد که ایشان صحبتهایی درباره هزینههای انتخاباتی و برداشت از بیتالمال بیان کرد. هیأت این صحبتها را خارج از مصادیق نمایندگی تشخیص داد و موضوع را به دادگاه ارجاع کرد.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی شکایتی از هاجر چنارانی نماینده نیشابور به هیأت داده است، خانم چنارانی انتساباتی در صحبتهایشان به آقای مونسان مطرح کرده است که در پی آن شکایت صورت گرفته است.

خبر جدید  پایان کار آتش‌نشانان در هتل نیمه ساخته آسمان

وی افزود: پروانه سلحشوری نماینده تهران برای بررسی شکایت از او درباره نطقش در جلسه امروز هیأت نظارت به دلیل کسالت حضور پیدا نکرد و این پرونده در جلسه بعدی مورد بررسی قرار میگیرد.

جمالی تصریح کرد: موضوع دیگر مربوط صحبتهای آقای ذوالنور و آقای حاجی دلیگانی درباره مدیران دو تابعیتی است که قرار شد این دو نماینده در جلسه بعدی برای ارائه آخرین توضیحاتشان حضور پیدا کنند.

جمالی افزود: شکایتی از مسئولان پالایشگاه نفت کرمانشاه از یکی از نمایندگان صورت گرفته است، شکایتی از یکی از نمایندگان به هیأت رسیده مبنی بر اینکه این نماینده همزمان در هیأت مدیره شرکت نیز عضویت دارد، توضیح این نماینده آن است که استعفا داده، قرار شد از معاونت قوانین مجلس استعلامهای لازم صورت گیرد.