کد خبر: 55777تاریخ انتشار : 7:50:57 - چهارشنبه 11 سپتامبر 2019

شورای صنفی دانشگاه شیراز خواستار تامین فوریت‌های پزشکی در دانشگاه شیراز شد

شورای صنفی دانشگاه شیراز خواستار تامین فوریت‌های پزشکی در دانشگاه شیراز شد

شورای صنفی دانشگاه شیراز در بیانیه‌ای خواستار برخورد قاطع با اهمال کاری‌ها در تامین امنیت جانی دانشجویان و تامین فوریت‌های پزشکی در دانشگاه شیراز شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، شورای صنفی دانشجویان دانشگاه شیراز در واکنش به درگذشت دو دانشجوی فرهیخته به دلیل فقدان خدمات پزشکی در دانشگاه و بی توجهی مسئولین بیانیه‌ای صادر کرد.
متن بیانیه به شرح زیر است:
درگذشت دو دانشجوی فرهیخته سرکار خانم ندا علی توکلی و جناب آقای سجاد افراش (ازاعضای سابق فعال و دغدغه‌مند شورای صنفی دانشگاه شیراز) که به فاصله‌ تنها سه روز در منطقه باجگاه دانشکده کشاورزی و دامپزشکی اتفاق افتاده است را با نهایت تاثر و تالم به بازماندگان این دو عزیز و جمیع دانشجویان تسلیت عرض می‌نماید.
شرح موضوع و پیگیری بعمل آمده بدین صورت است که منطقه فوق الذکر که در ۱۲ کیلومتری شهر شیراز در جاده‌ شیراز-اصفهان قرار دارد فاقد اورژانس و فوریت‌های پزشکی می‌باشد و به همین دلیل کوچکترین خطرات احتمالی می‌توانند به خطرات جدی برای دانشجویان این منطقه تبدیل شود که به وضوح ناقص ماده ۵ منشور حقوق دانشجویی وحقوق شهروندی میباشد و عدم تامین امنیت جانی دانشجویان را در آن منطقه مترتب می شود.
کما اینکه بنابر اخبار واصله مدت زمان قابل توجهی طول کشیده تا هر دو دانشجو به بیمارستان منتقل شوند و چه بسا اگر در این منطقه اورژانس وجود داشت هردو زنده می‌ماندند، بسیاری از دانشگاه‌های هم طراز دانشگاه شیراز (مانند مشهد و تبریز) علی رغم نزدیکی به بیمارستان خود به صورت مجزا از درمانگاه و اورژانس بهره‌مند هستند.   اما در دانشگاه شیراز علی رغم حوادث گذشته که به وضوح مبین نیاز مبرم خوابگاه‌های دانشگاه مخصوصا منطقه باجگاه به این امر بوده است و همچنین مطالبات و مکاتبات و پیگیری‌های شفاهی شورای صنفی دانشجویان دانشگاه شیراز از مسئولین دانشگاه شیراز در تامین خواسته به حق و اساسی دانشجویان کوتاهی‌های قابل تاملی بوجود آمد.   علی رغم درگذشت خانم ندا علی توکلی مجددا از جانب مسئولین دانشگاه شیراز توجهی به این امر نشد تا به فاصله سه روز دانشجوی دیگر، آقای سجاد افراش به همان سرنوشت دچار شد این محل سوال است که اولویت بندی در بودجه‌ی دانشگاه آن هم در دانشگاه کلانی مانند شیراز نباید صرف مسائل رفاهی و علی الخصوص امنیت جانی دانشجویان شود؟
مگر باید چند دانشجوی دیگر به دلیل عدم وجود امکانت حداقلی درمانی و اورژانسی فوت کنند تا مسئولین دانشگاه چاره اندیشی نمایند. اگر جان یک دانشجو دغدغه اصلی مسئولین نباشد محل این نوع مدیریت بشدت مورد سوال و انتقاد است و مطابق ماده ۴۶ منشور حقوق دانشجویی وظیفه این مهم بر دوش شورای صنفی دانشجویان است.
شورای صنفی دانشجویان دانشگاه شیراز خواستار برخورد قاطع با این قبیل اهمال کاری‌ها در تامین امنیت جانی دانشجویان (که حق مسلم هر فرد در اجتماع است) و همچنین تامین فوریت‌های پزشکی از قبیل: درمانگاه و اورژانس در دانشگاه شیراز جهت جلوگیری از تکرار حوادث ناگواری برای دانشجویان می‌باشد و تا زمان تحقق این امر از پیگیری قانونی و مطالبه‌ی برحق خویش بازنخواهد نشست.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  برترین‌های جشنواره «چرتکه» دانشگاه شیراز مورد تقدیر قرار گرفتند
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,