کد خبر: 43705تاریخ انتشار : 0:49:30 - شنبه 9 فوریه 2019

شش پروژه در محدوده شهرداری منطقه پنج افتتاح شد

شش پروژه در محدوده شهرداری منطقه پنج افتتاح شد

ایلنا: شهردار شیراز در آیین افتتاح سرای محله کوشک میدان گفت: افتتاح این سرای محله در محدوده شهرداری منطقه پنج که از جمله مناطق کمتر برخوردار شیراز محسوب می شود،…

شهردار شیراز در آیین افتتاح سرای محله کوشک میدان گفت: افتتاح این سرای محله در محدوده شهرداری منطقه پنج که از جمله مناطق کمتر برخوردار شیراز محسوب می شود، نمود عملی رویکرد اجتماعی و فرهنگی مجموعه مدیریت شهری است.

به گزارش ایلنا،اسکندرپور با بیان اینکه به مناسبت دهه مبارک فجر ششپروژه در محدوده شهرداری منطقه پنج افتتاح شد، گفت: معتقدیم مسائل اجتماعی و فرهنگی شهر شیراز نیازمند توجه جدی است، از این رو مجموعه مدیریت شهری به پروژه های فرهنگی و اجتماعی از جمله ایجاد سرای محلات در مناطق کمتر برخوردار شهر توجه ویژه دارد و این مراکز با همکاری شهروندان ساکن در این مناطق اداره خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال آتی عملیات ۱۰ پروژه جدید در حوزه انسان محوری و پیاده راه را آغاز خواهیم کرد، اظهار داشت: باید فرهنگ زندگی پیاده در شهر دوباره احیا شود و تعامل شهروندان با یکدیگر افزایش یابد، بدین منظور طی سال آتی پروژه پیاده راه دروازه قرآن – دروازه اصفهان، پروژه پیاده راه کوچه باغ های قصردشت و پروژه چمران جنوبی را آغاز خواهیم کرد. با اجرای این پروژه ها به دنبال این هستیم که شهروندان در فضاهای شهر آرامش و حضور اجتماعی بیشتری داشته باشند.

خبر جدید  انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری‌های شیراز و کرمان

سولماز دهقانی، عضو هیات رییسه شورای شهر و رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورا نیز در این آیین با اشاره به رویکرد انسان محوری و فرهنگ محوری مجموعه مدیریت شهری تصریح کرد: بر این اساس شاهد ایجاد سراهای محلاتو فضاهای فرهنگی در محلات کمتر برخوردار همچون کوشک میدان هستیم.

وی با بیان اینکه شهرداری و شورای پنجم به دنبال توزیع متوازن فضاهای خدماتی است، خاطرنشانکرد: در سال آینده به توسعه هرچه بیشتر فضاهای فرهنگی در محلات کمتر برخوردار خواهیم پرداخت و امیدوارم شهروندان ساکن در این محلات بیشترین بهره را از این فضاهای فرهنگی – اجتماعی ببرند.

نوذر امامی، رییس کمیسون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز نیز آیین افتتاح سرای محله کوشک میدان بالابردن کیفیت زندگی شهروندان و افزایش رضایت آنها را از جمله اولویت ها دانست و ابراز داشت: سرمایه اصلی کشور، مردم هستند و باید برای افزایش اعتماد و رضایت مردم سرمایه گذاری کرد.

وی با بیان اینکه اقدامات شهرداری در راستای افزایش رفاه و رضایت مندی شهروندان است، عنوان کرد: با وجود مشکلات کنونی اما شهرداری شیراز با تخصیص بودجه مناسب و قدرت و توان کافی پروژهای عمرانی، فرهنگی و اجتماعی خود را به خوبی انجام می دهد و آنها را تکمیل می کند.

خبر جدید  وجود یک میکروفن مخالف، لازمه حیات شورای شهر شیراز است

این عضو شورای شهر شیراز افتتاح سرای محله کوشک میدان و بوستان معراج را به شهروندان ساکن در منطقه ۵ تبریک گفت و یادآور شد: امیدوارم با انجام پروژه های مختلف در این منطقه شاهد رونق فضای کسب کار و توسعه مراکز فرهنگی، اجتماعی و تفریحی باشیم تا شهروندان برای گذراندن اوقات فراغت خود نیازی به خارج شدن از شهر نداشته باشند.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در این آیین با بیان اینکه سراهای محله با مشارکت سمن های فعال در حوزه اجتماعی مدیریت می شوند، بیان کرد: براساس نیازها و کمبودهای محلات و همچنین خواسته های شهروندان، مکان ها و فعالیت های مختلفی در سراهای محلات از جمله قرائتخانه، کارگاه آموزش مشاغل، اتاق پایش سلامت، اتاق مشاوره فردی و گروهی، اتاق مشاوره حقوقی و مرکز کارآفرینی در نظر گرفته شده است تا علاوه بر توسعه فرهنگی محلات شاهد اشتغال خانگی شهروندان و توانمندسازی شهروندان باشیم.

مسعود طهماسبی، شهردار منطقه ۵ شیراز نیز در آیین افتتاح سرای محله کوشک میدان گفت: هدف ما در شهرداری منطقه ۵ گام گذاشتن در مسیر توسعه است و در این راستا، ششپروژه عمرانی، فرهنگی و اجتماعی در این منطقه به مناسبت دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید. این پروژه ها شامل فاز نخست بلوار قائم به عنوان یک محور فرهنگی و تفریحی، بوستان معراج، بهسازی و تجهیز بوستان های سطح منطقه به وسایل بازی استاندارد، کف سازی و پیاده روسازی، اصلاح نقاط حادثه خیز و تقاطعات هندسی سطح منطقه می شود.

خبر جدید  شیراز قهرمان رقابت‌های والیبال کارکنان خواهر دانشگاه آزاد فارس شد

وی با بیان اینکه سرای محله کوشک میدان در جنوبی ترین نقطه منطقه ۵ احداث شده است، اظهار داشت: در سال آتی نیز پروژه هایی برای ادامه روند توسعه منطقه ۵ اجرا خواهد شد.

براساس این گزارش سرای محله کوشک میدان با مساحتی بالغ بر یک هزار و ۲۵۰ متر مربع در دو طبقه شامل کلاش آموزشی، قرائتخانه، کلاس های آموزشیو… با هدف خدمت رسانی به ساکنان کوشک میدان جهت توانمندسازی و ارتقای سطح فرهنگی ساکنین این محله افتتاح شد.

همچنین در مراسمی جداگانه بوستان معراج در محله کوشک میدان با سه هزار و ۵۰۰ متر مربع شامل وسایل بازی کودکان، بدنسازی بزرگسالان و… با هدف افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد محیطی مفرح جهت اوقات فراغت شهروندان ساکن در مناطق کمتر برخوردار شیراز به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح شد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: