کد خبر: 44297تاریخ انتشار : 1:12:51 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019

«شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت» سالانه ۲۵۰۰ محصول به بازار عرضه می‌کنند

«شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت» سالانه ۲۵۰۰ محصول به بازار عرضه می‌کنند

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با بیان اینکه  شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ محصول در زمینه‌های مختلف به بازار عرضه می‌کنند گفت: ارزش صادرات محصولات آنها در سال گذشته ۷۰ میلیون دلار بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازشیراز، حسین وطنپور ظهر امروز در حاشیه سومین کنگره بینالمللی سلامت همراه اظهار داشت: ایران در زمینه ارائه مقالات بینالمللی پژوهشی در جایگاه ۱۶ دنیا و در رتبهنخست منطقه قرار دارد که بخش مهمی از دسترسی به این رتبهنتیجه فعالیت چشمگیر شرکتهای دانشبنیان در عرصه سلامت است.

وی با بیان اینکه افزایش تعداد شرکتهای دانشبنیان در این عرصه موجب ارتقای جایگاه علمی ایران در حوزه فناوری اطلاعات و سلامت شده است افزود: هم اکنون از مجموع یک هزار و ۲۰۰ شرکت دانشبنیان فعال در زمینه سلامت۱۴۰ شرکت در زمینه سلامت همراه فعالند.

وطنپور با یاد آوری این نکته کهشرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ محصول در زمینههای مختلف به بازار عرضه میکنند، تصریح کرد: ارزش صادرات محصولات آنها در سال گذشته ۷۰ میلیون دلار بوده است.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه شرکتهای دانش بنیان در حوزه مهندسی بافت و حفظ ژنهای سالم اقوام ایرانی نیز فعالیتهای گستردهای را آغاز کردهاند گفت: تلاش داریم سال آینده در این زمینه به دستاوردهای قابل توجه دست یابیم و در زمینه مهندسی بافت و حفظ ژن سالم به موفقیتهای قابل توجهی فراهم کنیم.

خبر جدید  دانشگاه فنی‌و حرفه‌ای فارس آماده ایجاد رشته تعمیر تجهیزات پزشکی است

معاون فناوری اطلاعات شرکت ارتباطات زیرساخت کشور نیز گفت: امروزدر کشور رشد و تولید علم در حوزه فناوری اطلاعات برای کنترل بیماریها و زمینه توسعه پزشکی بسترهایی فراهم شده که امیدواریم بتوانیم از این اطلاعات به درستی استفاده کنیم.

سید ستار هاشمی به ابداع هوش مصنوعی در عرصه فناوری اطلاعات اشاره کرد و اظهار داشت: به دلیل پیچیدگی در تصمیمات پزشکی، کاربرد سیستمهای اطلاعاتی جهت پشتیبانی از این تصمیمات افزایش یافته است که تلاش داریم نقش سیستمهای هوشمند را در یاریرسانی به پزشکان را پر رنگ کنیم.

خبر جدید  طلاق سال‌های نخست زندگی در استان فارس کاهش یافت

وی استفاده از تکنولوژی بیومتریک چهره را به عنوان یکی از دستاوردهای مهم حوزه فناوری اطلاعات در عرصه تولید علممطرح کرد و افزود: احراز هویت و انجام اقدامات تشخیصی با بهرهگیری از دانش بیومتریک میسر شده که باید از این تکنولوژی در امر پیشگیری بیشتر استفاده شود.

معاون فناوری اطلاعات شرکت ارتباطات زیرساخت کشور بیانکرد: سلامت همراه و استفاده از نرمافزارهای تلفن همراه در زمینه سلامت موضوعی فراگیر و همگانی است که باید متخصصین در این زمینهراهکارهای علمی برای استفاده مطلوب از نرمافزارهای پزشکی جامع را ارائه دهند.

خبر جدید  کارخانه‌های نوآور در شیراز احداث می‌شود

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)