کد خبر: 43467تاریخ انتشار : 11:25:58 - شنبه 2 فوریه 2019

شب پرتنش نمایش فیلم ها در تالار حافظ/جبران با گستردن فرش قرمز

شب پرتنش نمایش فیلم ها در تالار حافظ/جبران با گستردن فرش قرمز

شیراز- هجدهمین جشنواره فیلم فجر شب پرتنشی را بابت مسایل فنی و نرسیدن تعدادی از فیلم ها پشت سر گذاشت.

به گزارش خبرنگار مهر، درحالیکه تماشاگران و دوستداران هنر سینما از ساعت ۱۸ پشت درهای تالار حافظ به انتظار باز شدن درهای ورودی و دیدن فیلم «سرخپوست» به سر می بردند، خبر رسید که هنوز فایل این فیلم به شیراز نرسیده و این فقط محدود به این شهر نیست و اصفهان و مشهد هم درگیر چنین مشکلی هستند.

بر این اساس، پس از ساعت ها تلاش دست اندرکاران جشنواره در شیراز نهایتا از سوی مدیر اجرایی این رویداد اعلام شد که سانس ساعت ۱۸ منتفی است و آنهاکه برای نوبت ساعت ۲۱ تالار حافظ بلیت دارند می توانند به تماشای فیلم «سمفونی نهم» بنشینند.

«آشفته گی» با ۷۰ دقیقه تاخیر نمایش یافت

این در حالی بود که از پردیس سینمایی گلستان هم خبرهای امیدوارکننده ای نمی رسید و نمایش فیلم «آشفته گی» به کارگردانی فریدون جیرانی به دلیل مشکل فنی در پخش فیلم «مسخره باز» با ۷۰ دقیقه تاخیر نمایش یافت.

همه این اتفاقات درحالی است که امسال هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز با دخالت بخش خصوصی برگزار می شود و انتظار می رود در روزهای آینده چنین مشکلاتی موجب نشود که تماشاگران سرخورده از تجربه اول بخش خصوصی خواستار سپردن این جشنواره مانند سالهای گذشته به بخش دولتی شوند.

خبر جدید  تمامی تفکرات سیاسی برای پیشرفت شیراز همدل هستند

در پیوند با مشکلاتی که جمعه شب در جریان هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز روی داد، معاون سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به خبرنگار مهر گفت: فیلم ها در ۵ استان با مشکل روبه رو شد که به خاطر مسایل فنی است.

با پی گیری ها امیدواریم عدم پخش فیلم تکرار نشود

مهدی رنجبر با بیان اینکه همواره روز نخست جشنواره چنین مسایل پیش بینی نشده ای روی می دهد، افزود: مخاطب مسایل فنی را متوجه نمی شود و این مواردی است که ستاد جشنواره باید آن را حل و فصل کند که با پی گیری ها امیدواریم تکرار نشود.

معاون هنری ارشاد فارس در خصوص جبران خسارت کسانی که بلیت تهیه کردند و امکان تماشای فیلم نیافتند، تصریح کرد: جمعه شب در ساعت ۲۳ سانس جبرانی فیلم نوبت اول تالار حافظ که در ساعت۱۸ قرار بود پخش شود و میسر نشد پخش گردید که فقط درحدود ۱۰۰ نفر از ۹۵۰ نفر گنجایش تالار حافظ موفق به تماشای «سرخپوست» نشدند که آنها نیز می توانند وجه بلیت خود را از سامانه فروش اینترنتی دریافت کنند یا فیلم دیگری را انتخاب نمایند.

خبر جدید  ۲۰۷ منزل مسکونی شهرک سعدی بازسازی شد

وی با این وجود عنوان کرد: لنگی از سوی ما نیست، زیرا پارسال هم این مشکل بود اما در جشنواره هفدهم فیلم دوم را داشتیم که با ۴۵ دقیقه تاخیر روی پرده بردیم تا مخاطب نارضایتی نداشته باشد.

رنجبر در ادامه اطمینان خاطر داد که با توجه به اینکه استودیوها سرورهای ما را شناخته اند، دیگر این مشکلات تکرار نمی شود.

معاون سینمای و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس تکرار کرد: واقعا مشکل فنی بوده و مشکل دیگری نیست و از روز دوم جشنواره ما در برگزاری راحت تریم.

این در حالیست که به گفته مهدی رنجبر، در جریان هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز هر روز ۱۰ سانس فیلم پخش می شود که حجم کمی نیست.

خبر جدید  هم اندیشی برای راه اندازی ۴۲ موسسه خیریه بیمارستانی در فارس

نوید برگزاری نشست های نقد و بررسی و آیین اختتامیه

وی درخصوص برنامه های جنبی این جشنواره به خبرنگار مهر گفت: در تلاشیم که جلسات نقد و بررسی فیلم، آیین نمادین فرش قرمز و مراسم اختتامیه ای درخور جایگاه سینمای ایران داشته باشیم و بین این ۱۰ روز چند فرش قرمز برای فیلم های جشنواره گسترده شود.

معاون سینمایی ارشاد فارس در پایان یادآور شد: آیین پایانی هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز با عنوان جشن فیلم برپا می شود که در آن فیلم منتخب تماشاگران شیرازی معرفی و مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، نظرسنجی از تماشاگران فیلم های هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز بدین شکل است که هریک از مخاطبانی که بلیت تهیه کرده اند پس از تماشای فیلم می توانند نظر خویش را به صورت اینترنتی در پایگاه فروش بلیت های جشنواره ثبت کنند.

کد خبر ۴۵۳۰۶۵۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,