کد خبر: 50884تاریخ انتشار : 11:55:50 - سه‌شنبه 21 مه 2019

سی‌امین دوره جشنواره تئاتر استان فارس برگزار می‌شود

سی‌امین دوره جشنواره تئاتر استان فارس برگزار می‌شود

سی‌امین دوره جشنواره استانی تئاتر استان فارس در ۲ بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سیامین دوره جشنواره استانی تئاتر استان فارسفراخوان داد که براساس آن این جشنوارهدر ۲ بخش صحنهای به صورت رقابتی و خیابانی به صورت غیررقابتیبرگزار میشود.

براساس فراخوان جشنواره نگاه ویژه و هنرمندانه به شعار سال، آسیبهای اجتماعی، بهرهگیری از مفاهیم و جلوههای تاریخ و فرهنگ ایرانی، توجه به ارزشهای معنوی، اخلاقی و انسانی، توجه به فرهنگ عامه و ارزشهای بومی نقاط مختلف و نگاه کاوشگرانه به جامعه و اندیشهورزی از جمله محورهای این جشنواره است.

بخش صحنهای این جشنواره مختص آثار ایرانی است و در بخش خیابانی که به صورت غیررقابتی برگزار میشود موضوعاتی چون طلاق، اعتیاد، کودکان کار، امید و نشاط، زن و خانواده و رعایت حقوق شهروندی باید مدنظر گروههای نمایشی قرار گیرد.

اجرای عمومی نمایشهای در حدفاصل جشنواره دوره قبل و امسال از شروط اصلی شرکت در جشنواره سیام است به این معنا که آثار نمایشی باید حتما در فاصله اتمام جشنواره در سال ۹۷ تا قبل از ۱۵ شهریورماه حداقل ۵ اجرای عمومی داشته باشند.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ۳۰ شهریورماه اعلام شده که پس از آن در ۲مرحله بازبینی آثار انجام میشود و در نهایت در ۱۵ آبان برگزیدگان مرحله نهایی اعلام و ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه مرحله نهایی برگزار میشود.

علاقهمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرکت در این جشنواره و دریافت فرم مربوطه میتوانند به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس مراجعه کنند.

خبر جدید  مسابقه کشوری قرآن ویژه گردشگران خارجی در شیراز برگزار می‌شود

انتهای پیام/


منبع :: سی‌امین دوره جشنواره تئاتر استان فارس برگزار می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)