کد خبر: 51415تاریخ انتشار : 20:56:42 - یکشنبه 9 ژوئن 2019

سطح زیرکشت برنج در استان فارس با مصوبه شورای حفاظت از آب تطبیق داده شود

سطح زیرکشت برنج در استان فارس با مصوبه شورای حفاظت از آب تطبیق داده شود

استاندار فارس گفت: سطح زیرکشت شلتوک در استان فارس بر اساس مصوبات شورای حفاظت از منابع آب مشخص شده که باید با بخشنامه دولت تطبیق داده شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، عنایتالله رحیمی امروز در شورای حفاظت منابع آب استان فارس با تاکید براینکه سطح زیرکشت برنج باید در استان کاهش یابد، اظهار داشت: سطح زیرکشت شلتوک در استان فارس بر اساس مصوبات شورای حفاظت از منابع آب مشخص شده کهباید با بخشنامه دولتتطبیق داده شود.

وی گفت:صرفهجویی در استفاده از آب، پرداخت حق آبهها و نظارت سازمان آب منطقهای بر میزان برداشتها از جمله مواردی است که باید رعایت شود.

رحیمی همچنین ازتصویب رهاسازی ۳۵ تا ۴۰ میلیون مترمکعب آب از سد ملاصدرابرای کشت برنج در وسعت پنج هزار هکتار خبر داد و افزود:این میزان آب در روزهای آیندهرهاسازی میشوداما همچنان بر کاهش سطح زیرکشت برنج در استان طبق مصوبه هیئت وزیران و مصوبات شورای حفاظت از منابع آب تاکید میشود.

استاندار فارس همچنین بر مسدود کردن چاههای غیرمجاز تاکید و بیان کرد: برخوردهای قهری به تنهایی و به صورت کافی جوابگو نیست بلکه باید از حضور و مشارکت کشاورزان استفاده کرد.

خبر جدید  «شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت» سالانه ۲۵۰۰ محصول به بازار عرضه می‌کنند

وی با بیان اینکهاعمال قانون و ایجاد محدودیت برای برداشت زیاد از حد اعلام شده آب از چاهها به ویژه در دشتها باید مدنظر تمامی دستگاههای اجرایی مرتبط باشد، تصریح کرد:مقامات قضایی برخورد با متخلفین را در این زمینه دنبال میکنند.

محمد مهدی قاسمی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نیز در این جلسه اعلام کرد که سطح زیر کشت برنج در استان فارس از ۴۶ هزار هکتار به ۲۰ هزار هکتار رسیده است که در سالهای آینده باید به کمترین حد ممکن برسد.

وی با اشاره به مصوبه هیئتوزیران درباره محدودیت کشت برنج گفت: این مصوبه برای کشاورزی که بتواند بر روی سطح هفت هکتاری، با خشکهکاری و آبیاری قطرهای برنج کشت کند، قابل اجراست.

انتهای پیام/ ز


منبع :: سطح زیرکشت برنج در استان فارس با مصوبه شورای حفاظت از آب تطبیق داده شود

خبر جدید  آیت‌الله دستغیب: مرحوم آیت‌الله شاهرودی از مسئولان قوی و امین در نظام مقدس جمهوری اسلامی بود
0/5 (0 نقد و بررسی)