کد خبر: 54276تاریخ انتشار : 12:11:50 - دوشنبه 29 جولای 2019

سریال عروسکی  با حضور مهدی فقیه در سیمای فارس تماشایی می شود

سریال عروسکی  با حضور مهدی فقیه در سیمای فارس تماشایی می شود

شیراز(پانا)-مجموعه عروسکی ۱۳ قسمتی در صدا و سیمای فارس به تهیه کنندگی محسن خلیفه در حال نگارش و پیش تولید است. معاون سیمای فارس با اشاره به توانمندی‌های هنرمندان فارس گفت: در آثار هنری کشور هنرمندان فارسی نقش برجسته ای دارند و مدیریت صدا وسیمای فارس برآن است که این توانمندی را در قالب سریال […]

شیراز(پانا)-مجموعه عروسکی ۱۳ قسمتی در صدا و سیمای فارس به تهیه کنندگی محسن خلیفه در حال نگارش و پیش تولید است. معاون سیمای فارس با اشاره به توانمندی‌های هنرمندان فارس گفت: در آثار هنری کشور هنرمندان فارسی نقش برجسته ای دارند و مدیریت صدا وسیمای فارس برآن است که این توانمندی را در قالب سریال عروسکی در سیمای فارس تماشایی کند. علیرضا باغبان‌منش افزود: در این مجموعه عروسکی یک سری کاراکترهای عروسکی و یک سری کاراکترهای زنده مدنظر است که مهمترین نقش زنده را مهدی فقیه به عنوان کسی که صاحب یک سرای سنتی و بزرگ در شیراز است در این مجموعه بر عهده دارد.
باغبان‌منش بازآفرینی شخصیت های عروسکی مرکز فارس را از جمله ویژگی های این سریال دانست و گفت: از عروسک هایی که به عنوان شخصیت های نمایشی شاهد در مجموعه های عروسکی و نمایشی قبلی مرکز فارس حضور داشتند به عنوان بخشی از شخصیت های این مجموعه هم استفاده می شود.
او با تاکید به نقش هنرمندان پیشکسوت فارس افزود: در این مجموعه هدف این است که تعدادی از بازیگران قدیمی شاخص و مطرح تئاتر و مجموعه نمایشی فارس به عنوان بازیگر میهمان در این مجموعه دعوت شوند. این مجموعه دارای شاخصه های متعدد المان های بومی و سنتی فارس مثل صنایع دستی، خوراکی ها و داروهای گیاهی، اماکن دیدنی و معماری های خاص استان فارس می باشد.
معاون سیمای فارس محوریت قصه های این سریال را سنت های پسندیده و رفتارهای اخلاقی دانست و گفت:در واقع قصه سریال حاوی نکات اخلاقی- رفتاری و تاکید بر سبک زندگی، آداب و رسوم و سنت های پسندیده استان فارس است.
این مجموعه در استودیوهای صدا وسیمای مرکز فارس و بخشی از سکانس های آن در اماکن دیدنی و جاذبه‌های طبیعی فارس تولید می‌شود و طراحی و ساخت عروسک‌ها هم‌چنین عوامل و گویندگان همگی از هنرمندان صدا وسیمای مرکز فارس هستند که به عنوان چهره های شاخص و معروف تولیدات عروسکی در کشور شناخته شده و معتبر می باشند و در جشنواره های مختلف حائز عناوین و جوایز متعدد شده اند.
این اثر به تهیه‌کنندگی محسن خلیفه و کارگردانی فرزاد کشاورز، طراح کار محسن خلیفه، مهدی مقدر، مریم تاج و حمید اکبرپور، نویسنده مریم تاج، طراح دکور عبدالرضا تقی زاده، طراحی و ساخت عروسک ملیحه زحمتکش و زهرا قربانی ساخته خواهد شد.

خبر جدید  کمیسیون ماده 100 شهرداری‌ها، باید بازدارنده تخلفات ساخت و ساز باشد تا کسب درآمد برای شهرداری

سریال عروسکی مهدی فقیه سیمای فارس صدا و سیمای فارس

سریال عروسکی  با حضور مهدی فقیه در سیمای فارس تماشایی می شود

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,