کد خبر: 43876تاریخ انتشار : 1:22:00 - چهارشنبه 13 فوریه 2019

«سرخپوست» منتخب مخاطبان شیرازی شد/۳۲ درصد رشد مخاطب سینما

«سرخپوست» منتخب مخاطبان شیرازی شد/۳۲ درصد رشد مخاطب سینما

شیراز- مدیر اجرایی هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز از انتخاب فیلم «سرخپوست» به کارگردانی نیما جاویدی از سوی مخاطبان شیرازی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه سه شنبه با حضور علاقه مندان سینما و غلامرضا موسوی رییس شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران اختتامیه هجدهمین جشنواره فیلم فجر برگزار شد.

در این مراسم که در سالن سبز هنر شهر آفتاب برگزار شد، محسن خباز با تقدیر از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و همکاران این نهاد از اعتماد به بخش خصوصی در برپایی چنین رویداد بزرگی تشکر کرد و گفت: اعتنای فرهنگ و ارشاد به مجموعه های هنرشهر آفتاب و پردیس گلستان و تالار حافظ برای حضور جدی بخش خصوصی در همه عرصه ها ستودنی است.

وی با بیان اینکه جشنواره هجدهم حاصل تلاش جمع بزرگی از همراهی ها بود، عنوان کرد: در طول برگزاری جشنواره ۲۵ فیلم از بخش سودای سیمرغ و نگاه نو و ۵ عنوان در بخش سیمرغ و پروانه برای دانش آموزان به عنوان یک بسته حمایتی به نمایش درآمد.

خبر جدید  ۵ فروردین به عنوان روز نوع دوستی باید ثبت جهانی شود

خباز با اعلام اینکه در بخش سیمرغ و پروانه جشنواره فیلم فجر شیرازدانش آموزان کم برخوردار از این فیلم ها بهره مند شدند، گفت: در طول ۱۰ روز جشنواره بیش از ۷۵ سانس نمایش فیلم و بالای ۲۷ هزار نفر از جشنواره استفاده کردند و حدود ۳۲ درصد رشد مخاطب داشتیم.

مدیر اجرایی هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز، تصریح کرد: امسال رسانه ها کمک شایانی به جشنواره کردند تا مجموعه جشنواره فجر با یک تبلور خاص به مردم ارایه شود.

وی با بیان اینکه بالای ۷۵ نفر از مجموعه های مختلف در برگزاری جشنواره همکاری کردند، افزود: همواره وجود مردم شیراز به ما امید کار کردن می دهد.

خبر جدید  رئیس قوه قضاییه شیراز را ترک کرد

خون اصلی سینما را مخاطبان جاری می کنند

رییس شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران هم در ادامه این برنامه با بیان اینکه خون اصلی سینما را مخاطبان جاری می کنند، عنوان کرد: از کسانی که دست بخش خصوصی را باز گذاشتند تشکر می کنم؛ اتفاقی که در دیگر استانها نیفتاد و فقط اصفهان امسال به این شیوه عمل کرد.

غلامرضا موسوی ادامه داد: همه هنرمندان کشور با طیب خاطر و علاقه کامل به واسطه عملکرد بخش خصوصی به شیراز می آیند و این موضوع باعث شده سال به سال تماشاگر بیشتری داشته باشیم.

خبر جدید  معاون سیاسی و امنیتی فرماندار شیراز معرفی شد

وی با تصریح اینکه اکنون همه فیلمها با خیال راحت می تواند در شیراز به نمایش در آید، اضافه کرد: ۱۸ سال است که جشنواره در شیراز میزبانی می شود درحالیکه فقط در بعضی استانها جشنواره برگزار می شد.

رییس شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران در ادامه با بیان اینکه تقریبا تمام فیلمها با هر تمهیدی در شیراز گرد آورده شدند و نمایش یافتند، افزود: برگزاری جشنواره فیلم فجر در کل سینما باعث رشد می شود.

وی افزود: امسال خوشبختانه فیلم های خوب نسبت به دوره های پیشین داشتیم که کار هیئت داوران را برای انتخاب سخت کرده بود.

کد خبر ۴۵۴۰۶۸۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,