کد خبر: 44327تاریخ انتشار : 11:14:27 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019

سامانه "به‌مهربانی" در حمایت از دانش‌آموزان نیازمند شیرازی رونمایی شد

سامانه "به‌مهربانی" در حمایت از دانش‌آموزان نیازمند شیرازی رونمایی شد

سامانه "به‌مهربانی" به منظور حمایت از دانش‌آموزان نیازمند با حضور مدیرکل کمیته امداد استان فارس به طور رسمی فعالیت خود را در شیراز آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سامانه "بهمهربانی" به آدرس bemehrabani.ir که متعلق به موسسه خیریه فرهنگی دارالاکرام شعبه گل نرگس شیراز است، شب گذشته در حضور محمدبذرافشان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس، عضو هیئت مدیره و مدیرامورشعب موسسه فرهنگی دارالاکرام، مهدی فقیه از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون و همچنین نیکاندیشان شیرازی در ویژه برنامه چهارمین سالگرد تاسیس این موسسه خیریه در شیراز معرفی و فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

در این مراسم عفت مظلومی مدیرعامل موسسه خیریه فرهنگی دارالاکرام شعبه گل نرگس شیراز اظهار داشت: سامانه "بهمهربانی"سامانه آنلاین حمایت از تحصیل کودکان از پیش دبستانی تا دانشگاه در سراسر ایران است و بستری را فراهم کرده تا نیکوکارانی که تمایل دارند با موسسه خیریه فرهنگی دارالاکرام در ارتباط باشند، به سهولت به اطلاعات، نوع خدمات و امکانات موسسه با صرف کمترین هزینه و زمان دسترسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه ارائه بورسیه تحصیلی به جای مستمری، یکی از ویژگیهای بهمهربانی است، افزود: در این سامانه مسیرهای دریافت حمایت به سه بخش حامی(حمایت از دانشآموز)، بانی (حمایت از توسعه به مهربانی)، کمک جمعی(حمایت معیشتی) تفکیک شده تا خیران از مصارف منابع مطلع شوند و گزارشات مرتبط با هرکدام از این مصارف به فراخور، در اختیار خیرین قرار گیرد.

خبر جدید  امام جمعه شیراز: اگر نفت نفروشیم آب از آب تکان نمی‌خورد

مهدی فقیه بازیگر سینما و تلویزیون نیز در این مراسم اظهار داشت: در شرایط اقتصادی کنونی نیاز است که توجه خیرین و نیک اندیشان به سمت حمایت از اقشار آسیب پذیر و فعالیت در این نوع موسسات بیش از گذشته جلب شود.

وی بیان کرد: انجام کار خیر روحیه انسان را به سمت نشاط سوق می دهد و با نگاه به سابقه ملی و مذهبی کشور ما در مییابیم که به این جهت کاستی وجود ندارد اما متاسفانه اکنون جامعه ما دچار نوعی فقر فرهنگی شده است.

مصطفی میراحمدی عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی دارالاکرام در این مراسم اظهار داشت: در حال حاضر ۱۳ شعبه فیزیکی از این موسسه در نقاط مختلف کشور فعال هستند و به صورت تخصصی فراهم کردن تحصیل دانشآموزان نیازمند برای جلوگیری از ترک تحصیل آنان را دنبال میکنند.

خبر جدید  رتبه ۳ کنکور تجربی ۹۸: برنامه‌ریزی و اعتماد به خود رمز موفقیت است؛ انتخابم پزشکی شیراز است

وی افزود: در حال حاضر دو هزار و ۵۰۰ دانشآموز مستعد واجد شرایط و فاقد سرپرست موثر ایتام یا فرزندان طلاق در موسسه فرهنگی دارالاکرام در سراسر کشور مورد حمایت تحصیلی قرار گرفته که بیش از ۳۰۰ نفر آن در شعبه گل نرگس شیراز هستند.

میراحمدی تصریح کرد: تمام کمکهایی که توسط خیران برای تحصیل دانشآموزان در مقاطع مختلف صورت میگیرد به کارت خود دانشآموز واریز شود و در سامه بهمهربانی نیز تمام گزارشها با جزییات آن برای اطلاع آن نیکاندیش ثبت میشود.

وی با بیان اینکه معتقدیم باید تمام دانشآموزان تحت پوشش پرونده سلامت الکترونیک داشته باشند، افزود: در این زمینه با غربالگری که صورت میگیرد برای تمام دانشآموزان پرونده سلامت تشکیل میشود.

مدیرامورشعب موسسه فرهنگی دارالاکرام کشور با تاکید بر اینکه شفافیت در دست برنامه است و به زودی تمام اطلاعات، درآمدها و هزینهها را ارائه میدهیم، بیان کرد: توانمندسازی دانشآموزان نیز یکی از برنامههای اولویتدار این موسسه خیریه و فرهنگی است که این مهم نیز با جدیت دنبال میشود.

خبر جدید  فارس|روحانیون نقش موثری در باورهای دینی و جذب دل ها به سوی خدا دارند

وی بیان کرد: امروز جامعه تحت فشار است و اگر بخشی از تشریفات زندگی خود را حذف کنیم، اتفاقات خوبی میافتد، هرچه کالای لوکس استفاده کنیم همانند این است که فقیری را نابود میکنیم.

میراحمدی بیان کرد: در دارالاکرام ۱۰۰ درصد وجود حامیان برای بچهها صرف میشود، ما برای هزینهها بانی داریم در برخی از خیریههای مطرح کشور بخشی از وجوه را برای هزینهها برمیدارند و این درحالی است که در دارالاکرام هرچه کمک شده باشد و یت حامی باشد را برنمیداریم.

به گزارش تسنیم، نیکاندیشان شیرازی برای حمایت از دانشآموزان نیازمند و تامین هزینه تحصیل آنان میتوانند با شماره تلفن ۳۷۲۶۹۰۱۱ الی ۱۲ تماس گرفته و یا به شماره ۵۰۰۰۱۲۸۸۴ پیامک دهند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)