کد خبر: 43984تاریخ انتشار : 0:59:47 - شنبه 16 فوریه 2019

سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های ورزش فارس جذب شده است

سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های ورزش فارس جذب شده است

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: از سال ۹۴ تاکنون سالانه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی در این استان جذب شده است.

حیدرعلی کامیاب در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، امروز در حاشیه بازدید از تمرینات تیم لیگبرتری کبدی بانوان استان فارس اظهار داشت: ورزش کبدی در شیراز غریب نیست و در سالهای گذشته برنامهریزیهای خوبی برای احیاء این ورزش و تربیت ورزشکاران موفق انجام شده است.

وی بیان کرد: امروز تیم ملی کبدی جمهوری اسلامی ایران دارای بازیکنانی مطرح از جمله سعیده جعفری است که این ورزشکار ملیپوش از افتخارات استان فارس به شمار میرود که در مسابقات جاکارتا نیز خوش درخشید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه جمعهها روز ورزش است، افزود: در این روز، هیئتهای ورزشی نیز تعطیل نبوده و به نوعی درگیر تمرینهای ورزشی، انجام مسابقه و یا اجرای برنامههای عمومی از جمله پیادهرویها هستند.

خبر جدید  سپاه ‌برای مقابله با تحریم‌ها در کنار فعالان اقتصادی است‌

کامیاب به جایگاه ورزش بانوان در استان فارس نیز اشاره و خاطرنشان کرد: امروز در رشتههای هندبال، کبدی، تیراندازی، فوتبال و فوتسال شاهد فعالیتهای تیم بانوان در لیگ برتر کشور هستیم و اگر آقایان در برخی رشتهها سهم ندارند، اما بانوان در این جایگاه خوش درخشیدهاند.

وی گفت: مشکل ما در ورزش بانوان این است که اسپانسرهای قوی نداریم و از سرمایهگذاران و صاحبان صنایع درخواست حمایت از ورزش بانوان را داریم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس همچنین به جذب اعتبارها در توسعه زیرساختهای ورزش این استان اشاره و خاطرنشان کرد: در حوزه سختافزاری قدمهای موثری برداشته شده و هر سال حدود ۲۰۰ میلیارد تومان جذب اعتبار داشتهایم اما در حوزه نرمافزاری به شدت مشکل داریم که از این رو حمایت بخش خصوصی را میطلبد.

خبر جدید  انتقاد معاون وزیر صمت از اداره سنتی و بدون تغییر سازمان‌ها؛ مدیریت نیاز به رشد دارد

کامیاب همچنین از شورای اسلامی و شهرداری شیراز خواستار حمایت برای اختصاص زمین با کاربری ورزشی در شمال غرب شیراز شد و گفت: در این محدوده زمین با کاربری ورزشی نداریم که نیاز است در این زمینه شورای شهر شیراز ورود کند.

وی بیان کرد: آمادهایم نشست تخصصی در حضور اعضای شورای اسلامی شهر شیراز برگزار کرده و با اختصاص زمین مناسب برای ورزش به دنبال اجرای طرحهای بزرگ در این کلانشهر باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: شمال غرب و شرق شیراز امروز نیازمند زمین با کاربری ورزشی برای ساخت چند فضای جدید ورزشی و زمین تخصصی چمن و توپی است که امیدواریم مشکلات موجود در این زمینه نیز برطرف شود.

خبر جدید  جدال تیم فوتسال ارژن شیراز با فرش‌آرا مشهد در ایستگاه آخر

به گزارش تسنیم، در این بازدید که تعدادی از اعضای شورای شهر شیراز از جمله سیروس پاکفطرت، احمد تنوری، لیلا دودمان، ابراهیم صبوری، قاسم مقیمی و عباس رضایی رئیس هیئت کبدی استان فارس نیز حضور داشتند، مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس از تمرینات تیم لیگبرتری بانوان کبدی استان فارس بازدید و با آنان به گفتوگو پرداخت.

به گفته عباس رضایی رئیس هیئت کبدی استان فارس، تیم کبدی بانوان استان در حال حاضر در رده سوم جدول لیگ برتر هستند و فردا عازم مسابقات مرحله دوم لیگ میشوند که از این تیم انتظار قهرمانی یا نایب قهرمانی را دارند.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)