کد خبر: 44094تاریخ انتشار : 14:30:30 - یکشنبه 17 فوریه 2019

سازندگان ساختمان مکلف به استفاده از مصالح استاندارد هستند

سازندگان ساختمان مکلف به استفاده از مصالح استاندارد هستند

شیراز- ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: تمام سازندگان ساختمان اعم از انبوه سازان و خرده سازان مکلف هستند که در ساخت و سازهای خود حتما از مصالح استاندارد استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، علی نقی لقمانی، یکشنبه در حاشیه جلسه شورای فنی استان فارس در گفت و گو با ایرنا افزود: تمام ناظران فنی و مهندسان ناظر نیز به موجب ماده ۳۳ و ۳۴ قانون نظام مهندسی و بر اساس تعهدی که دارند موظفند که بر این امر نظارت کنند و اجازه استفاده از مصالح غیر استاندارد را به هیچ وجه ندهند.
وی ادامه داد: بر همین اساس، تمام واحدهای تولید استاندارد مصالح ساختمانی اعم از شن، ماسه، بتن آماده، بلوک های پلی استایرن و تیرچه فعال در استان شناسایی و ارزیابی شده اند و سازندگان و مردم می توانند نسبت به تهیه مصالح مورد نیاز خود از این واحدها اقدام کنند.
او اظهار داشت:علاوه بر نظارت مهندسان ناظر، افرادی نیز تحت عنوان سرتیم های نظارتی از سوی استانداری، راه و شهرسازی و شهرداری ها بر عملکرد مهندسان ناظر و روند ساخت و سازها نظارت دارند تا این کار به بهترین شکل ممکن پیش رود.
لقمانی، ضمن تاکید بر لزوم فعالیت مهندسان و مجریان ذی صلاح در امر ساختمان سازی گفت: این حضور هم قانونی و هم ضروری است و اگر می بینیم که امروز ساختمان های ما در مقابل حوادث طبیعی از جمله زلزله های بیش از ۶ ریشتر هم مقاوم هستند و تلفات جانی ناشی از تخریب به صفر رسیده به دلیل حضور و فعالیت همین مهندسان و مجریان است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اضافه کرد: بنابراین نه تنها از حضور این مهندسان در روند ساخت و ساز حمایت می کنیم بلکه خواستار توسعه و گسترش فعالیت آنها نیز هستیم.
۶۱۲۲ /۱۸۷۶

خبر جدید  هفت شکارچی متخلف در خنج دستگیر شدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,