کد خبر: 57167تاریخ انتشار : 21:35:04 - سه‌شنبه 11 آگوست 2020

ریشه فاضلاب‌های سرگردان خانگی در شیراز خشکید

ریشه فاضلاب‌های سرگردان خانگی در شیراز خشکید

مصرف مشترکان آب در شیراز با شیوع ویروس کرونا ١٣ درصد افزایش یافته است که با صرفه جویی ۵ تا ٧ درصدی مشترکان خانگی مشکلات تأمین آب برطرف می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،مرکز فارس،مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با بیان اینکه بهره‌برداری از طرح تصفیه خانه دوم فاضلاب شیراز بزرگترین طرح در این حوزه در جنوب کشور در سال‌های اخیر بوده است گفت: با راه اندازی این طرح ۱۰۰ هزار متر مکعب آب در اختیار حوزه صنعت و کشاورزی قرار گرفت و تقریبا ریشه فاضلاب‌های سرگردان خانگی در شیراز خشکید.
بهمن بهروزی افزود: افزود: پیش از راه اندازی طرح تصفیه خانه دوم شیراز همه فاضلاب‌های پایگاه هوایی، فرودگاه شیراز و بسیاری از فاضلاب‌های خانگی و شهری وارد رودخانه خشک و در نهایت وارد دریاچه مهارلو می‌شد، اما اکنون با شبکه گذاری و راه اندازی این تصفیه خانه هیچ فاضلاب سرگردانی در شیراز وجود ندارد.   بیشتر بخوانید: اجرای طرح‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در فارس افزایش ۱۳ درصدی مصرف آب در شیراز مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز در باره بوی مشمئز کننده ورودی شرق شیراز که گفته می‌شود ناشی از نقص جمع آوری فاضلاب است گفت: این بوی مشمئز کننده ناشی از ورود فاضلاب‌های صنعتی به رودخانه از منطقه چنار راهدار تا ورودی روستای سلطان آباد است، بسیاری از کارخانجات صنعتی و همچنین بخش عمده آب‌های سطحی شهری در شیراز به این مسیر وارد می‌شود و در نهایت ایجاد بو و تعفن می‌کند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز با بیان اینکه افتتاح تصفیه خانه دوم فاضلاب شیراز می‌تواند این بوی بد را مهار کند گفت: این موضوع شاید چند سال به طول انجامد تا ریشه بوی بد در این منطقه از بین برود، اما باید مسوولان شهری و مدیران حوزه صنعت نیز نسبت به اصلاح شبکه فاضلاب شهرک صنعتی شیراز و پایش فاضلاب‌های صنعتی بالا دست اقدام کنند.
بهروزی گفت: شیراز با سه میلیون و ۶۰ هزار نفر جمعیت شهری و ۱۸۶ هزار نفر جمعیت روستایی اطراف این کلان شهر ۷۵۶ هزار مشترک آب دارد و سالانه ۲۵ هزار مشترک جدید به این شمار افزوده می‌شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  ۸ نقطه حادثه خیز شیراز در چهارشنبه آخر سال شناسایی شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , ,