کد خبر: 43862تاریخ انتشار : 12:20:41 - سه‌شنبه 12 فوریه 2019

رقابت قصه‌گویان جنوب کشور در شیراز آغاز شد

رقابت قصه‌گویان جنوب کشور در شیراز آغاز شد

شیراز- ایرنا- جشنواره قصه‌ گویی منطقه‌ای جنوب کشور به میزبانی شیراز و با حضور ۴۱ کتابدار از استان‌های فارس، بوشهر، کرمان و هرمزگان آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس سه شنبه ۲۳ بهمن ماه در آیین افتتاحیه این جشنواره عنوان کرد: در دنیایی قرار داریم که سراسر تحول است و این تحولات جدید باعث می‌شود نیازها تغییر کند؛ از همین رو ضروری است که خود را با نیاز‌های مخاطب همسو کنیم تا بتوانیم با‌ آن‌ها ارتباط بهتری برقرار سازیم.
وی تاکید کرد: کتابخانه‌های عمومی با بیشترین طیف مخاطب باید با تحولات روز همراه باشند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه جشنواره قصه‌گویی به اشتراک‌گذاری داشته‌‌ها کمک می‌کند، ابراز داشت: قصه از ابزار کمک کننده و انتقال دهنده مسائل تربیتی است و کتابداران در صف مقدم این مسیر هستند.
منوچهری اعلام کرد: فراخوان مرحله نخست این جشنواره در آذرماه ۹۷ اعلام شد و براساس آن همه کتابداران، کتابخانه‌های عمومی و اعضا فایل‌های قصه‌گویی خود را در سایت بارگزاری کردند و از میان آن‌ها افرادی که امتیاز لازم را کسب کردند به این مرحله راه یافتند.
وی افزود: کتابداران راه‌یافته به جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی طی دو روز، به رقابت می‌پردازند و برگزیدگان این دوره که در مراسم اختتامیه معرفی می‌شوند، به مرحله کشوری که در سال آینده در تهران برگزار می‌شود راه خواهند یافت.
به گفته منوچهری در این رقابت چهار نفر در بخش رقابتی آزاد و دو نفر در بخش ویژه (گویش یا شاهنامه خوانی) برگزیده می‌شوند.
در ادامه این مراسم، کتابداران براساس قرعه کشی به قصه‌گویی پرداختند.
برگزیدگان این جشنواره دو روزه فردا چهارشنبه ۲۴ بهمن‌ماه معرفی خواهند شد.
۷۳۷۵ /۱۸۷۶

خبر جدید  قطب گردشگری و فرهنگی کشور بدون موزه ای جامع


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,