کد خبر: 51450تاریخ انتشار : 19:20:15 - سه‌شنبه 11 ژوئن 2019

رعایت استانداردهای مهندسی ترافیک در طرح‌های شهرسازی و عمرانی ضروری است

رعایت استانداردهای مهندسی ترافیک در طرح‌های شهرسازی و عمرانی ضروری است

ایلنا: رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در نشستی با اعضای کمیته تخصصی حمل و‌ نقل و‌ ترافیک سازمان نظام مهندسی بر استفاده از تمامی…

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در نشستی با اعضای کمیته تخصصی حمل و‌ نقل و‌ ترافیک سازمان نظام مهندسی بر استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در راستای بهبود وضعیت ترافیکی شهر تاکید کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی و امور بینالملل شورای اسلامی شهر شیراز، نواب قائدی گفت: علاوه بر تولید روز افزون خودرو، نبود تناسب بین عملکرد کاربریها و شبکه معابر شهری، سبب بروز مشکلات ترافیکی در سطح شهر شده است.

خبر جدید  ارسال پیامک‌های جعلی با عنوان قطع یارانه

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: به دلیل توجه به اصول مهندسی ترافیک در کشورهای پیشرفته، ترافیک در خیابانها و اطراف مراکز تجاری وجود ندارد.

به گفته وی، در راستای بهبود وضعیت ترافیک باید از همهی ظرفیتها به ویژه خدمات مهندسان ترافیک دارای صلاحیت از سازمان نظام مهندسی استفاده کرد.

سخنگوی شورای شهر شیراز افزود: تعیین ضوابط و مقررات ترافیکی مانند بهره گیری از مبحث ۲۳ مقررات ملی ساختمان، نیازمند مشارکت و همکاری همهی دستگاههای مرتبط مانند استانداری، شهرداری، راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی است که ایجاد این هماهنگی و همکاری مشترک، در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

خبر جدید  بودجه سال ٩٨ شورای شهر شیراز فرهنگی، اجتماعی و انسان‌محور است/ هیچ پروژه عمرانی شهرداری تعطیل نخواهد شد

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز خاطر نشان کرد: ارائه آموزشهای تخصصی و مدون و ارتقای سطح دانش و آگاهی تخصصی نیروهای حوزهی حمل و نقل و ترافیک شهرداری میتواند به تحقق اهداف سازمانی در زمینه کاهش مشکلات ترافیکی کمک کند.

قائدی افزود: در این جلسه مقرر شد به منظور بهره مندی هرچه بیشتر از نظرات متخصصان حوزه حمل و نقل و ترافیک، کمیتهای با حضور اعضای کمیسیون و متخصصان ترافیک سازمان نظام مهندسی تشکیل و به صورت مستمر مشکلات ترافیکی شهر مورد بررسی قرار گیرد.

خبر جدید  درخواست رئیس شورای شهر شیراز برای اخراج اقوام خود از شهرداری


منبع :: رعایت استانداردهای مهندسی ترافیک در طرح‌های شهرسازی و عمرانی ضروری است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,