به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، کاوه باشتی اظهارداشت: شمار جمعیت ورزشکاران سازمان یافته استان فارس تا ۲۰ بهمن ماه امسال ۱۹۲ هزار و ۱۱۷ نفر ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی ۱۵٫۷۴ درصدی را نشان میدهد.
وی با بیان اینکه تا پایان سال شاهد افزایش این عدد خواهیم بود، گفت: خوشبختانه ارزیابیها نشان میدهد که هیئت پزشکی ورزشی استان فارس با مد نظر قرار داد هدف خود که ارتقاء سطح سلامت جامعه ورزش است، حرکتی رو به جلو را دارد.
باشتی گفت: با برگزاری بیش از ۳۶۰ ساعت آموزش در قالب ۳۲ دوره و کارگاه آموزشی توانستیم ۱۱۵۰ شرکت کننده در این دوره ها را با آموزش های لازم آشنا و همچنین تجربیات و دانش روز را به آنان انتقال دهیم .
رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس در ادامه به بررسی تعداد ۱۰۱۰ پرونده درمانی ورزشکاران آسیب دیده در این مدت زمان اشاره و اضافه کرد: در این مدت ۹۰۰ ورزشکار آسیب دیده خدمات معاینه و درمان و بیش از ۲۰۰ مورد نیز مشاوره تغذیه و روانشناسی ورزشی و استعدادیابی دریافت کردهاند.
این پزشک فوق تخصص افزود: با توجه به برگزاری مسابقات ورزشی متعدد ملی و بینالمللی در استان فارس که المپیاد دانشجویان کشور و مسابقات جهانی رزم سواره بخشی از آن بود، از ابتدای سال تاکنون ۲۶ هزار و ۴۳ ساعت پوشش پزشکی مسابقات ارائه شده که این شاخص نیز رشد قریب به پنجاه و دو درصدی داشته است.
او گفت: علی رغم افزایش قیمت در کالاهای مصرفی و افزایش هزینههای ارائه خدمات، این بحث به خوبی مدیریت شده تا سطح کیفی خدمات دچار افت نشود حتی در برخی موارد شاهد افزایش کیفیت هم بودهایم.
باشتی در خصوص فعالیت ستاد نظارت بر سلامت باشگاههای استان فارس اشاره و اضافه کرد: بیش از ۵۰۰ ورزشگاه و باشگاه به صورت اولیه و ۵۰ باشگاه به صورت ثانویه مورد بازرسی قرار گرفته و ۲۰ باشگاه به دلیل استفاده از مکملهای ورزشی غیرمجاز پلمب شده است.