معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان یكی از راه‌های بی‌اثركردن تهاجم دشمن را اجراكردن بیانیه گام دوم انقلاب دانست. " />
کد خبر: 51533تاریخ انتشار : ۲۰:۰۴:۲۲ - چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸

راه بی‌اثركردن تهاجم دشمن اجرایی‌كردن بیانیه گام دوم انقلاب است

راه بی‌اثركردن تهاجم دشمن اجرایی‌كردن بیانیه گام دوم انقلاب است

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان یكی از راه‌های بی‌اثركردن تهاجم دشمن را اجراكردن بیانیه گام دوم انقلاب دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از لارستانبا توجه به تأکیدهای رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان به حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی و بهمنظور استمرار تشكیل جلسات مربوط به ستاد بیانیه گام دوم انقلاب، صبح امروز نشستی با حضور استادان و برخی از مسئولان دانشگاه به میزبانی این معاونتتشكیل شد.

در این جلسه معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با تأكید بر لزوم اجراییشدن منویات رهبر معظم انقلاب در دانشگاهها گفت: در زمانی قرار داریم كه باید با تمام توان از دستاوردهای این نظام پاسداری و حراست كرده و این امر را به صورت جدی در دانشگاهها اجرا و عملیاتی كنیم.

حجتالاسلام عبدالله عباسیادامه داد: امروز نقش دانشگاهها در ایجاد یك فضای اسلامی در راستای منویات رهبر معظم انقلاب، بسیار مهم و حیاتی است و بدون تردید استادان و فرهیختگان علمی دانشگاه باید این نقشه راه را كه بیانات گهربار رهبر فرزانه انقلاب است، بهعنوان سرمشق و الگویی بیبدیل در كنار آموزههای علمی به دانشجویان تفهیم و تدریس كنند.

وی تنها راه برونرفت از مشكلات را توكل و صبر دانست و افزود: تمام توطئههای دشمن به منظور ایجاد جو نارضایتی بین مردم و دوركردن آنان از مسئولان دلسوز نظام است كه با جنگ اقتصادی و تهاجم فرهنگی علیه ایران اسلامی برنامهریزی شده و در این راستا، ایادی استكبار تمام توان خود را برای این امر به میدان آورده است.

عباسی بیان كرد: در كنار صبر و استقامت انقلابی مردم در این شرایط و كارزار سخت دشمن، روشنگری فرهیختگان و دانشگاهیان برای خنثیكردن این دسیسه ناجوانمردانه، بسیار ارزشمند بوده و لازم است بیش از گذشته، استادان و صاحبنظران اعتقادی و اسلامی با شناخت ظرفیتها و آشنایی كامل با این جنگ همهجانبه، جوانان و كشور را در این خصوص مصون كنند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان یكی از راههای بیاثركردن تهاجم دشمن را اجراكردن بیانیه گام دوم انقلاب دانست و متذكر شد: رهبر اندیشمند انقلاب، راه هدایت و عبور از گردنههای ایجادشده توسط ایادی استكبار و رسیدن به آیندهای روشن را برای ما در قالب این بیاینه ارزشمند، آماده كردهاند و شایسته است كه با تشكیل جلسات متعدد و ایجاد كارگروههای خاص، آنچه كه در توان است در این واحد دانشگاهی انجام داده و به وظیفه خود عمل كنیم.

در ادامه عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در تشریح بیانیه گام دوم انقلاب گفت: بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راهی است كه رهبر معظم انقلاب برای ۴۰ سال دوم انقلاب اسلامی ارائه دادهاند كه این بیانیه شامل سه بخش معرفی قبل از انقلاب و خود انقلاب اسلامی، بركات انقلاب اسلامی و بخش سوم نقشه راه ۴۰ سال دوم انقلاب اسلامی است.

محمد كاركن ادامه داد: با توجه به فرمایشهای مقام معظم رهبری، پیشرفت در عرصه علم و فناوری، مشاركت مردمی، افزایش بینش سیاسی مردم، عدالت، افزایش معنویت و اخلاق و ایستادگی در برابر مستكبران از جمله بركات انقلاب اسلامی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان این موضوع كه آنچه كه به عنوان نقشه راه برای ۴۰ سال دوم انقلاب اسلامی در هفت سرفصل در این بیانیه ذكر شده است، بسیار مهم و ارزشمند بوده و باید به آن توجه خاص شود، گفت: تأكید رهبر فرزانه انقلاب به علم و پژوهش به عنوان نخستین سرفصل مهم مورد توجه است و مراكز علمی و دانشگاهی لازم است تا این امر را با اهتمام و جدیت خاص دنبال كنند.

وی درباره سرفصلهای دیگر بیانیه گام دوم انقلاب گفت: موارد مهمی مانند معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی روابط خارجی و مرزبندی با دشمن و سبك زندگی از جمله تأكیدات ایشان در نقشه راه ۴۰ ساله دوم انقلاب اسلامی است.

به گزارش آنا، در این جلسه با تشكیل كارگروههایی متشكل از استادان و تقسیم وظایف و برنامههای در این خصوص، مقرر شد تا جلسات هماهنگی و اجرایی آن با حضور رئیس دانشگاه در روزهای آتی تشكیل شود.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/


منبع :: راه بی‌اثركردن تهاجم دشمن اجرایی‌كردن بیانیه گام دوم انقلاب است