کد خبر: 57187تاریخ انتشار : 3:18:31 - چهارشنبه 12 آگوست 2020

راه‌اندازی مرکز مشاوره ویژه خانواده روحانیت

راه‌اندازی مرکز مشاوره ویژه خانواده روحانیت

مسئول مجتمع فرهنگی و مذهبی خاتم‌الانبیا (ص) شیراز از راه اندازی مرکز مشاوره ویژه خانواده روحانیت با همکاری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان فارس در این مرکز خبرداد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حجت‌الاسلام علیرضا حدائق، اظهار داشت: در مرکز مشاوره خانواده روحانیت علاوه بر ارائه خدمات مختلف مشاوره در زمینه‌های خانوادگی، آموزشی و فرهنگی به خانواده بزرگ روحانیون به عموم مردم نیز ارائه خدمت می‌کند.

او تصریح کرد: وجود این مرکز مشاوره خانواده ویژه روحانیون و خانواده‌های آنان یک ضرورت بود و امیدواریم راه‌اندازی آن نیز تاثیر مثبتی به دنبال داشته باشد.

حدائق بیان کرد: براساس پیش‌بینی صورت گرفته همزمان ارائه مشاوره به پنج نفر در مرکز مشاوره روحانیت مجتمع فرهنگی و مذهبی خاتم‌الانبیاء امکان‌پذیر است.

او با بیان اینکه مشورت گرفتن و مشورت دادن یک نوع برکت است چه برای آنکس که مشورت می‌گیرد و چه برای آنکس که مشورت می‌دهد، گفت: وقتی با انسان‌های خردمند مشورت می‌کنید شما را به راه درست هدایت می‌کنند و باید بدانیم کسانی که مشورت می‌گیرند، اساساً آسیب نمی‌بینند پس مشورت انسان را از پشیمانی و ملامت شدن در امان نگه می‌دارد.

خبر جدید  آغاز داوری جشنواره ملی و بین المللی عکس «شیراز امروز»

مسئول مدرسه علمیه منصوریه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت مشاوره اشاره و تصریح کرد: انسان‌هایی موفق کسانی هستند که با مشورت کار‌ها را پیش می‌برند و از آنچه خداوند به آن‌ها رزق داده است، انفاق می‌کنند.

حدائق با بیان اینکه مشورت کردن یک توفیق الهی است و ممکن است خداوند گره کور زندگی ما را با نظر یک فرد بی‌سواد باز کند پس برای مشورت غرور نداشته باشیم و نگوییم خودمان همه چیز را می‌دانیم گفت: مشورت با انسان عاقل، عادل، دلسوز و دین‌دار سبب رشد و تعالی انسان می‌شود.

این استاد حوزه بیان کرد: وقتی با انسان‌های خردمند مشورت می‌کنید شما را به راه درست هدایت می‌کنند و باید بدانیم کسانی که مشورت می‌گیرند، به طور معمول آسیب نمی‌بینند پس مشورت انسان را از پشیمانی و ملامت شدن در امان نگه می‌دارد.

خبر جدید  اوقات فراغت دانشجویان جهادی محرومیت‌زدایی در مناطق محروم است

او، خطاب به برخی از مدیران گفت: آقای مدیر کل، برخی اوقات گره کور شما با حرف یک آبدارچی یا یک نگهبان حل می‌شود، بنابراین مقام و منصب نباید سبب جلوگیری شما در برابر گرفتن مشاوره باشد.

حدائق همچنین با تبریک روز خبرنگار و پاسداشت زحمات آنان تاکید کرد: خبرنگاری هم آفت، آسیب داشته و هم یک فرصت و توفیق است که باید در این رسالت امانت‌داری به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد.

توزیع ۲۵۰۰ بسته معیشتی در شیراز

مسؤل قرارگاه عمار مدرسه علمیه منصوریه شیراز به تشریح فعالیت‌های کمک‌های مؤمنانه اشاره کرد و افزود: توزیع نان صلواتی در روز عید غدیر از فعالیت‌های این قرارگاه بود که در این راستا با هماهنگی صورت گرفته با چهار نانوایی در سطح شهر شیراز بسته‌های نان در روستا‌های حاشیه‌ای شیراز توزیع و همچنان ادامه دارد.

خبر جدید  تمهیدات جدید تامین اجتماعی فارس برای کنترل شیوع کرونا

حجت‌الاسلام حمیدرضا حدائق با بیان اینکه تا به امروز هفت هزار قرص نان میان نیازمندان توزیع شده است گفت: توزیع یک هزار بسته معیشتی به مناسبت عیدغدیر از دیگر فعالیت‌های قرارگاه عمار بوده است.

او گفت: پنج‌شنبه این هفته نیز به‌مناسبت سالگرد ارتحال آیت‌الله ادیب یک هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی دیگر نیز توزیع می‌شود که مجموع آن در این ایام به دو هزار و ۵۰۰ بسته می‌رسد.

حدائق بیان کرد: طبخ و توزیع یک هزار و ۵۰۰ غذای گرم در شیراز و حاشیه شهر، دیدار با خانواده شهدا، شاد پیمایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محلات و روستا‌های اطراف شیراز در روز عید غدیر، برپایی سخنرانی‌های مذهبی با موضوع غدیر در فضای مجازی، نورافشانی در برخی از مناطق را از دیگر فعالیت‌های قرارگاه عمار حوزه علمیه منصوریه شیراز است.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,