به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،حجتالاسلام محمد رضایی، در نشست خبری اعلام برنامه های روز قدس و سالروز ارتحال امام خمینی(ره)با یادآوری اینکه تجمع یا راهپیمایی جهانی روز قدس توسط امام راحل پایهگذاری شد، گفت: این تجمع شبیه تجمع مسلمانان در حج تمتع است با آن تفاوت که منحصر به یک مکان نیست و در تمام نقاط دنیا و حتی در روستاها مردم از شیطان بزرگ اعلام برائت میکنند.
وی راهپیمایی روز قدس را عاملی برای انسجام جهان اسلام برابر صهیونیستها و زیادهخواهیهای استکبار جهانی دانست و گفت: راهپیمایی روز قدس در دهه پنجم انقلاب، قطعاً اهمیت بیشتری به خود اختصاص داده است؛ مخصوصاً که بحث انتقال سفارت آمریکا به بیتالمقدس و بعد ماجراجویی کشورهای حاشیه خلیج فارس و اسلامی عربی در ارتباط با اینکه خودشان را به صهیونیستها نزدیک کنند.
رضایی ادامه داد: آنچه که امروز در برخی از کشورهای همسایه شاهدیم درست برعکس اعلام موضع امت اسلامی است که ضد اشغالگری و صهیونیستی است و عملشان نزدیک شدن به صهیونیستها و همراهی با آنان است.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس یادآور شد: در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی برای اولین بار بحث جنگ نظامی را مشاهده میکنیم که البته مقام معظم رهبری فرمودند جنگ نخواهد شد؛ حتماً بر اساس اطلاعات کامل این گونه قضاوت میشود و بعد از مدت بسیار کوتاهی عقبنشینی ترامپ که این همه عربده کشید و تهدید کرد را شاهد بودیم.
وی اضافه کرد: ترامپ در سفر به ژاپن از مواضع خود عقبنشینی کرد گرچه این فرد یک انسان دمدمی مزاج است اما نشان میدهد که ایران اسلامی چقدر در مباحث نظامی چقدر قدرت نرم و سخت دارد؛ آنان فکر میکنند با حرکت دادن یک ناو هواپیمابر ایران میترسد و از مواضع خود عقبنشینی میکند اما مشاهده کردیم که ملت در کنار نظام ایستاد و شاهد عقبنشینی آمریکا بودیم.
رضایی با تصریح این نکته که بحث انتفاضه در آغاز دهه پنجم سرعت بیشتری به خود گرفته است، گفت: جنگ عربستان و یمن یا کنفرانسها و نشستهایی که سعودیها دارند تدارک میبینند مباحثی است که جدیداً مطرح شده است اما خواهیم دید که خروجی این نشستها جز به نفع جمهوری اسلامی چیز دیگری دربر نخواهد داشت.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس اظهار کرد: سعودیها به دنبال این هستند که اتحاد کشورهای اسلامی ایجاد کنند و میگویند از مکه و مدینه نمیگذرند و از این طریق ایران را متوقف کنند اما این اتفاق نخواهد افتاد و شکست خواهند خورد و عمدهترین کار اینها در بحرین که چراغ سبز به صهیونیستهاست با انزجار مسلمانان روبهرو خواهد شد و در روز قدس هم موضع مردم دنیا آنها را در این نشست به عقب میراند.
وی بیان کرد: آنچه که به عنوان نتیجه از این تغییرات و تحولات هم در سطح منطقه هم سطح جهانی دیدیم، دستاوردهایی بود که هم حقانیت جمهوری اسلامی را مشخص میکند هم شکست کسانی که دنبال این موضوع شکست ایران هستند و آنها را با خفت و خواری مواجه خواهد کرد و طراحان این نقشهها هم مردم را عصبانیتر کرده و آنها را وادار میکند با انگیزه بیشتری در این راهپیمایی شرکت کنند.
تشریح برنامههای راهپیمایی روز قدس
رضایی به تشریح برنامههای راهپیمایی روز قدس در استان فارس پرداخت و گفت: این راهپیمایی در استان فارس در بیش از ۷۶ نقطه استان و رأس ساعت ۱۰:۳۰ روز جمعه آغاز خواهد شد و مقصد آن هم میعادگاه نماز جمعه خواهد بود.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس ادامه داد: در شیراز راهپیمایی روز قدس میدان امام حسین(ع)، بلوار کریمخان زند، میدان شهدا، خیابان پیروزی، چهار راه پیروزی و مصلی نماز جمعه خواهد بود که تمهیداتی نیز در ارتباط با ایاب و ذهاب این روز برای مردم دیده شده است از جمله اینکه مترو رایگان بوده و اتوبوسرانی نیز سرویس بیشتری ارائه خواهد داد.
به گفته وی، یکسری غرفههای فرهنگی در مسیر راهپیمایی برای بزرگسالان و کودکان برپا خواهد شد و تمهیداتی نیز برای دسترسی به آب برای گرفتن وضو انجام شده است.
رضایی گفت: سخنران مراسم راهپیمایی روز قدس شیراز سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس ستاد انتفاضه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هستند.
اجرای ۷ هزار برنامه سالگرد ارتحال امام(ره)
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای ۷ هزار ویژه برنامه بهمناسبت سالگرد ارتحال امام در این استان خبر داد گفت: این برنامهها در بخشهای مختلف مسابقات فرهنگی، وصیتنامهخوانی امام راحل، توزیع بروشور و پوستر و غیره خواهد بود. ضمن اینکه در فضای مجازی و سطح شهرها نیز تبلیغات گستردهای برای آن انجام شده است.
وی اضافه کرد: مراسم مرکزی در شیراز در ساعت ۱۸:۳۰ روز ۱۳ خردادماه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) با سخنرانی آیتالله سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری خواهد بود.
رضایی همچنین گفت: مراسم بزرگداشت روز ۱۵ خردادماه نیز در ساعت ۱۸ روز ۱۴ خردادماه در حرم مطهر حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) شیراز با سخنرانی آیتالله سیداحمد فاطمی، از مدرسین حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس در ادامه به برپایی نماز عید فطر نیز اشاره کرد و گفت: نماز عید فطر واجب نیست اما مستحب مؤکند است که اکنون هم اقامه آن تبدیل به یک فرهنگ شده است که این نماز در شیراز در تمام مساجد برگزار خواهد شد و تنها در منطقه میانرود یک نماز به امامت آیتالله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس برپا خواهد شد همچنین نماز عید فطر نیز با محوریت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) به امامت آیتالله سیدعلی اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس اقامه خواهد شد.