کد خبر: 56739تاریخ انتشار : 8:01:08 - دوشنبه 11 مه 2020

رئیس دستگاه قضا پرونده کارخانه قند فسا را مورد بررسی قرار دهد

رئیس دستگاه قضا پرونده کارخانه قند فسا را مورد بررسی قرار دهد

قرارگاه احمدی روشن استان فارس در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار بررسی وضعیت کارخانه قند فسا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو، قرارگاه احمدی روشن استان فارس در نامه‌ای به سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه خواستار بررسی وضعیت کارخانه قند فسا شد.   متن نامه به شرح زیر است:
جناب آقای سید ابراهیم رئیسی   ریاست محترم قوه قضاییه   با سلام و تحیات؛
اقدامات قوه قضاییه و جنابعالی در راس آن در جایگاه سکاندار و متولی یک حرکت امید بخش، در جهت پرهیز از تبعیض، نابرابری، بی‌عدالتی و پیگیری مطالبات مردمی جای بسی تشکر و قدردانی دارد و امیدوار هستیم که اینگونه حرکات ثمر بخش ادامه دار باشد.
همانطور که مستحضر هستید؛ عدم اجرای صحیح سیاست خصوصی‌سازی در سراسر کشور مشکلات زیادی را به وجود آورده و بسیاری از کارخانه و شرکت‌های معتبر در هر استان با واگذاری به بخش خصوصی، دچار بحران مالی و مجبور به اخراج کارگران شده‌اند. مشکلات خصوصی سازی در کشور، واگذاری صنعت به شخص غیرمتخصص است و این روند باعث از بین رفتن فرایند صنعت می‌شود. در اینجا می‌توان به شرکت هپکو اراک که از جمله قربانی‌های عدم اجرای صحیح سیاست خصوصی‌سازی اشاره کرد.
عدم امنیت شغلی و رفاهی برای کارگران خطر جدی برای توسعه و پیشرفت کشور به حساب می‌آید. پرداخت نشدن حقوق کارگران هم که باعث تعطیلی کارخانه می‌شود، موضوعی است که چند سالی گریبان جامعه کارگری را گرفته و این قشر، جوانب قانع کننده‌ای از کار فرمایان خود دریافت نکنند.
حال مدتی است که خصوصی‌سازی و پیامد‌های آن گریبانگیر کارخانه قند فسا و کارگران آن شده‌است. تعطیلی کارخانه، عدم پرداخت حقوق چندماهه کارگران و تعلیق برخی از آن‌ها ازجمله مشکلاتی است که می‌توان به آن اشاره کرد. با وجود اینکه مسئولان پیگیر حقوق کارگران بودند و توانستند وضع را به یک شرایط مطلوب برسانند؛ اما مشکل کارگران کارخانه قند فسا به این سادگی حل نمی‌شود. چرا که هر از چند مدتی مسئولین جلسه‌ای برپا می‌کنند، اما به نتیجه‌ای نمی‌رسد، به طوری که امروز وضعیت کارخانه قند فسا نامعلوم است.
بر اساس گفتمان امامین انقلاب اسلامی، کار و کارگر تعیین کنندگی خاصی در تعالی و پیشرفت نظام اسلامی داشته و با توجه جایگاه رفیع کار و کارگر در اسلام، لازم است تا عموم مسئولین و سران سه قوه به پیگیری مطالبات این قشر از جامعه مبادرت ورزند. فلذا با توجه به شناختی که از جنابعالی داریم، امید است مشکلات این کارخانه نیز مانند شرکت هپکو اراک مورد پیگیری واقع گردد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  برخورد سلیقه‌ای مسئولان فرهنگی باعث سوختن جوانه هنری در دانشجویان می‌شود
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,