کد خبر: 51040تاریخ انتشار : 12:11:31 - جمعه 24 مه 2019

رئیس جهاد کشاورزی فارس: کشاورزان از کشت بی رویه گوجه فرنگی پرهیز کنند

رئیس جهاد کشاورزی فارس: کشاورزان از کشت بی رویه گوجه فرنگی پرهیز کنند

شیراز-ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با توجه به افزایش کشت محصولات صیفی، در اطلاعیه ای از کشاورزان این استان خواست از انجام این کار و به ویژه کشت بی رویه گوجه فرنگی پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا محمد مهدی قاسمی در این اطلاعیه که پنجشنبه منتشر شد، بیان کرده است: کشاورزان استان فارس پس از مشورت با مراکز خدمات کشاورزی و با توجه به میزان کشت ابلاغ شده به این مراکز، به کشت گوجه فرنگی مبادرت کرده و شدیدا از کشت بی‌رویه پرهیز کنند.
وی افزود: ظرفیت و گنجایش توسعه سطح زیر کشت گوجه‌ فرنگی با توجه به میزان تازه‌خوری این محصول، مقداری که امکان فرآوری و صادرات آن در سالیان متمادی وجود داشته، تعیین شده و درصدی نیز به این میزان اضافه شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در این اطلاعیه متذکر شده است: افزایش سطح زیر کشت این محصول و فراتز از آنچه که ابلاغ شده، باعث افزایش عرضه می شود و با توجه به ثابت بودن تقاضا، کاهش قیمت را به دنبال خواهد داشت.
قاسمی بیان کرد: کشاورزان می توانند با افزایش بهره وری و کاهش سطح زیرکشت، درآمد بیشتری داشته باشند و این در حالی است که اگر سطح زیرکشت افزایش یابد، متضرر خواهند شد.
ع.پ /۶۱۱۸

خبر جدید  هواشناسی: هوای فارس نهم بهمن بارانی است


منبع :: رئیس جهاد کشاورزی فارس: کشاورزان از کشت بی رویه گوجه فرنگی پرهیز کنند

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,