کد خبر: 11851تاریخ انتشار : 13:44:26 - یکشنبه 20 مه 2018

دور زدن قانون توسط فردی ذی‌‌نفوذ و ساخت‌وساز در باغات شیراز

دور زدن قانون توسط فردی ذی‌‌نفوذ و ساخت‌وساز در باغات شیراز

عضو شورای شهر شیراز گفت: فردی ذی‌نفوذ در شیراز اقدام به تخریب و ساخت‌وساز در باغات می‌کرد که البته مجوز قانونی هم داشت، اما مجوز را با دور زدن قانون اخذ کرده بود. شعار سال: عضو شورای شهر شیراز گفت: فردی ذی‌نفوذ در شیراز اقدام به تخریب و ساخت‌وساز در باغات می‌کرد که البته مجوز […]

عضو شورای شهر شیراز گفت: فردی ذی‌نفوذ در شیراز اقدام به تخریب و ساخت‌وساز در باغات می‌کرد که البته مجوز قانونی هم داشت، اما مجوز را با دور زدن قانون اخذ کرده بود.

شعار سال: عضو شورای شهر شیراز گفت: فردی ذی‌نفوذ در شیراز اقدام به تخریب و ساخت‌وساز در باغات می‌کرد که البته مجوز قانونی هم داشت، اما مجوز را با دور زدن قانون اخذ کرده بود.

مهدی حاجتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شورای پنجم در یک شرایط بحرانیِ اشباع ساخت‌وساز و رکود مسکن و از طرفی حجم بالای مطالبات مردمی، مدیریت شورا را برعهده گرفت، اظهار داشت: طرح مطالعات جامع اقتصادی شهر شیراز توسط یکی از اساتید مطرح کشوری در حال انجام است که مبنای آن، سوق دادن شهر شیراز به سمت اقتصاد سبز و پایدار است.

خبر جدید  اعزام اسکیت سواران جهرمی به مسابقات جهانی فرانسه

وی ادامه داد: شهرداری شیراز در سال‌های آینده باید به جای شهرفروشی بتواند از رویدادهای شهری، ملی و جهانی میزبانی کند تا از این راه تولید ثروت کند؛ این رویدادها طوری پیش‌بینی شده که برگزاری آن تضاد و تعارضی با ارزش‌های فرهنگی و دینی نداشته باشد.

این عضو شورای شهر شیراز افزود: شهر شیراز در حوزه آی‌تی دارای استعداد و توانمندی‌هایی است که مغفول واقع شده و باید میزبانی را در این حوزه هم تقویت کنیم.

حاجتی تصریح کرد: ما به انقلاب صنعتی دیر رسیدیم و در حوزه آی‌تی هم عقب ماندیم، در حال حاضر جامعه جهانی تصمیم گرفته از ضررهای صنایع دوری کند اما مدیران ایران می‌آیند و صنایع را به شهرها نزدیک می‌کنند.

خبر جدید  تامین جهیزیه ۲۰ نوعروس جهرمی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه، امور حقوقی و املاک شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمامِ کلنگ‌زنی شده از مدیریت قبلی شهر باقی مانده بود، خاطرنشان کرد: چون شو اجتماعی پروژه‌ها از قبل ایجاد شده بود و مردم نیز منتظر تکمیل آن‌ها بودند، امکان توقف نبود و ما نیز ناچار بودیم که در بودجه سال جاری به بخش عمرانی توجه بیشتری داشته باشیم؛ برای جبران کسری بودجه هم دریافت مطالبات و معوقات شهرداری شیراز از دولت را پیش‌بینی کردیم.

خبر جدید  تخریب ساخت و ساز‌های غیر قانونی در حریم شهر تاریخی بیشاپور

حاجتی به موضوع تخریب باغات شیراز هم اشاره کرد و ابراز داشت: فرد ذی‌نفوذی در شیراز اقدام به تخریب و ساخت‌وساز در باغات می‌کرد که البته مجوز قانونی هم داشت، اما مجوز را با دور زدن قانون و دستکاری در قانون اخذ کرده بود که ما هم دیروز برای سومین‌بار دستور توقف ساخت‌وساز یکی از باغات را از دادستانی شیراز گرفتیم و به دنبال سازوکارهای قانونی و شناسایی خلأهای موجود در قانون هستیم تا با ویژه‌خواری مقابله شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، کدخبر: ۱۳۹۷۰۲۳۰۰۰۰۵۶۷ ، www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , ,