کد خبر: 43557تاریخ انتشار : 13:03:40 - دوشنبه 4 فوریه 2019

دوره آموزشی الزامات گردشگری معلولان در شیراز برگزار می شود

دوره آموزشی الزامات گردشگری معلولان در شیراز برگزار می شود

شیراز- ایرنا- معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان فارس گفت:با هدف آشنایی بیشتر متولیان صنعت گردشگری با موضوع پاراتوریسم (گردشگری معلولان)نخستین دوره آموزشی الزامات اوقات فراغت و گردشگری معلولان و سالمندان در شیراز برگزار می شود.

حمید گودرزی روز دوشنبه در حاشیه دیدار با اعضای انجمن فرهنگی ،ورزشی و گردشگری معلولان پارس (منطقه جنوب) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در شیراز افزود: این دوره آموزشی ششم اسفند ۹۷ برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: تمام کسانی که به نوعی با صنعت گردشگری مرتبط هستند اعم از مدیران و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، راهنمایان گردشگری ، دفاتر زیارتی و سیاحتی ، آژانس های مسافرتی ، جامعه هتل داران و اماکن اقامتی و همچنین اتحادیه رستوران ها و مجموعه های پذیرایی حضور خواهند داشت.
وی اظهار داشت:همچنین در این دوره آموزشی از کارشناسان اداره کل بهزیستی، اداره کل فرودگاه ها و اداره کل راه آهن فارس همچنین شورای اسلامی و شهرداری شیراز ، اداره کل پایانه ها و حمل و نقل مسافری نیز دعوت می شود.
معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان فارس گفت:رسانه ها می توانند با انعکاس مشکلات مربوط به گردشگری معلولان و سالمندان و ایجاد زمینه رفع این موانع، موجب شکوفایی بیشتر صنعت گردشگری در کشور شوند.
گودرزی اضافه کرد:محورهای این برنامه آموزشی شامل آشنایی با قوانین مرتبط با معلولان و ضرورت مناسب سازی خدمات مورد نیاز افراد معلول و سالمند، آشنایی کلی با انواع معلولیت ها و ویژگی های جسمی و روانی گروه های دارای معلولیت و سالمند ، چگونگی برقراری ارتباط با افراد معلول و سالمند و نحوه کمک و راهنمایی آنان در موقعیت های مختلف و همچنین چگونگی مناسب سازی فضاها و ایمن سازی محیط های گردشگری برای معلولان و سالمندان خواهد بود.
مدیر انجمن فرهنگی ، ورزشی و گردشگری معلولان پارس منطقه جنوب نیز گفت:علی رغم نقش سفر و گردشگری در بهبود شرایط جسمی و روحی معلولان و سالمندان متاسفانه در شرایط کنونی زیرساخت های صنعت گردشگری در کشور برای استفاده این افراد مناسب نیست و همین امر موجب محدودیت سفرها و انزوای بیشتر آنان شده است.
سعید فانی افزود:علی رغم وجود قوانین متعدد در زمینه حمایت از افراد دارای معلولیت در زمینه های مختلف،به دلیل نگرش های منفی موجود و همچنین بی اطلاعی بسیاری از مسئولان و شهروندان،این قوانین اجرا نمی شود.
وی اظهار داشت:با ایجاد زیرساخت ها و همچنین استانداردسازی خدمات گردشگری برای استفاده معلولان و سالمندان می توان نشاط و شادابی و همچنین سلامت و بهبود وضعیت جسمی را به این افراد بازگرداند.

خبر جدید  نیاز مبرم به تمام گروه های خونی در استان فارس وجود دارد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,