کد خبر: 44331تاریخ انتشار : 11:26:39 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019

دوازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در شیراز برگزار شد

دوازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در شیراز برگزار شد

شیراز- دوازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران با شعار میراث جهانی، راهنمای ایرانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دوازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران پیش از ظهر پنجشنبه با حضور فعالان گردشگری و معرفی محورهای ثبت جهانی فارس و جاذبه‌ها و نوع گردشگری مذهبی آغاز شد.

در آغازین برنامه این گردهمایی که در تالار حافظ برگزار شد، سعید نگهبان فرد دبیر دوازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران را دریافت کرد.

دبیر گردهمایی راهنمایان گردشگری فارس، گفت: دوازدهمین به عنوان گامی اثر بخش در معرفی ظرفیت های گردشگری فارس است از بدو انتخاب فارس به عنوان میزبان دبیرخانه تشکیل شد و فرایند برنامه ریزی آغاز گردید. تلاش شد اهداف واقعی و اثربخش درخور فارس طراحی شود.

خبر جدید  نوبخت به نمایندگی از رئیس جمهور عازم شیراز شد

نگهبان افزود: ایجاد فضایی پرنشاط و تاکید بر آموزش حرفه ای به عنوان کلید گسترش گردشگری مورد نظر قرار گرفت.

وی افزود: در این چند روز ۶ سمینار آموزشی در دانشگاه شیراز و برنامه های متنوع تدارک دیده شده است.

نگهبان از مطالبه ثبت محور زندیه را در قالب یک نگاره بیش از ۵۰۰ متر مربع خبر داد و گفت: این نیازی است که از سویراهنمایان گردشگری ایران گوشزد شد.

خبر جدید  عادی‌سازی شرایط مدارس تخریب‌شده اولویت است/ ایثارگری مردم شیراز

این رویداد با توجه به ظرفیت‌های بالای فارس در مباحث تاریخی، فرهنگی و گردشگری معرفی جاذبه‌ها با اولویت انجام خواهد شد و معرفی مجموعه سعدیه و باغ دلگشا از برنامه‌های روز اول گردهمایی است.

بر این اساس، معرفی موزه نظامی خاورمیانه در باغ عفیف آباد، معرفی جاذبه‌های مذهبی فارس با حضور در حرم احمدبن‌موسی(ع)، معرفی مساجد کمتر توجه شده استان از جمله مسجد جامع عتیق و مدرسه خان، معرفی بازارهای کمتر دیده شده شیراز همچون؛ حاجی، اردو بازار، سرای مشیر و بازار وکیل و همچنین بازدید از مجموعه زندیه برای روز دوم این گردهمایی پیش‌بینی شده است.

خبر جدید  متخلفان قطع درختان در اراضی ملی استان فارس دستگیر شدند

سومین روز از این گردهمایی در تالار حافظ شیراز برگزار خواهد شد و پس از آن راهنمایان گردشگری شرکت کننده در سیمنارهای گردشگری با هدف توانمندسازی آموزشی راهنمایان گردشگری شرکت می‌کنند.

بازدید از مجموعه‌های ثبت جهانی فارس با اولویت محور ساسانی را پایان بخش برنامه‌های گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در آخرین روز اعلام کرد.

کد خبر ۴۵۴۸۳۷۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,