کد خبر: 43888تاریخ انتشار : 2:38:38 - چهارشنبه 13 فوریه 2019

دغدغه بافندگان فرش برخورداری از بیمه است

دغدغه بافندگان فرش برخورداری از بیمه است

شیراز –ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: افزون بر ۱۶۵ هزار بافنده فرش در فارس در حال فعالیت هستند که بیمه تامین اجتماعی دغدغه اصلی آنها است.

به گزارش ایرنا، یدالله رحمانی شامگاه سه شنبه در آیین گشایش چهار نمایشگاه تخصصی در محل نمایشگاه های بین المللی استان فارس در شهرک گلستان شیراز افزود: ۱۷ درصد صادرات فرش کشور مربوط به استان فارس است و در این استان افزون بر ۲۰۰ صنعتگر در حوزه صنایع دستی در حال فعالیت هستند.
وی تاکید کرد: ۲۱۷ رشته صنایع دستی در کشور وجود دارد که نیمی از این رشته ها در فارس فعال است.
معاون استاندار فارس با اشاره به گشایش پانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف فارس در این آیین گفت: برگزاری اینگونه نمایشگاه ها باعث رونق اقتصادی و توسعه صادرات غیرنفتی در استان فارس و کشور می‌شود.
وی اضافه کرد: توسعه صادرات غیرنفتی یکی از الزاماتی است که دولت برای اقتصاد برنامه ریزی کرده و بایستی توجه ویژه ای به صادرات محصولات غیر نفتی در کشور وجود داشته باشد.
رحمانی با اشاره به آغاز به کار نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته در این آیین گفت: هفت میلیون تن خرما در جهان تولید می شود که سهم ایران ۱۷ درصد مجموع تولیدات جهانی این محصول است.
وی ادامه داد: ایران دومین کشور جهان از نظر تولید خرما و دارای جایگاه هفتم در زمینه صادرات است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس اضافه کرد: باید ارقام تجاری جدید خرما جایگزین ارقام قبلی شود تا صادرات این محصول رونق یابد.
وی عنوان کرد: برند سازی و ایجاد ارزش افزوده دو عاملی است که باید در تولیدات خرما مدنظر باشد تا امکان ورود به بازارهای صادراتی وجود داشته باشد.

خبر جدید  نماینده ولی فقیه در فارس: نقش مساجد در گام دوم انقلاب احیا شود

** بازاریابی و تبلیغات چالش پیشروی کشاورزی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نیز در سخنانی در این آیین گفت: یکی از چالشهای حوزه کشاورزی بازاریابی و تبلیغات است.
محمدمهدی قاسمی افزود: ظرفیت ها و پتانسیل های استان و کشور در نمایشگاه ها به نمایش گذاشته می شود و امکان رقابت نیز در فضای کشاورزی فراهم می شود.
وی ادامه داد: ۳۰ هزار هکتار اراضی استان به کشت خرما اختصاص یافته که این میزان ۱۶۰ هزار تن خرما را در استان فارس تولید می‌کند و فارس مقام سوم کشور را در حوزه تولیدات خرما دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به برداشت محصول خرما از نخلستان های ۱۳ شهرستان استان گفت: ۵۰ هزار تن ظرفیت فرآوری خرما در استان است.
وی ادامه داد: ایجاد ارزش افزوده، اصلاح نخلستان ها و جایگزینی ارقام خرما از جمله برنامه‌هایی است که سازمان جهاد کشاورزی در جهت بهبود کشت خرما در استان دارد البته در این خصوص نیز حمایت ها و تسهیلات مختلفی در نظر گرفته شده است.
قاسمی ادامه داد: میزان تولید این محصول در استان فارس بایستی افزایش یابد البته بهینه سازی مصرف انرژی در دستور کار قرار دارد تا شاهد افزایش تولیدات استان باشیم.

خبر جدید  67 میلیون دلار خرما از فارس صادر شد

**مراحل اجرایی ۵ خوشه صنعتی در فارس انجام شده است
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس نیز در سخنانی در این آیین، تقویت و حمایت از صنایع کوچک و متوسط با رویکرد حمایت ازخوشه های صنعتی را از راهبردهای این شرکت اعلام کرد و گفت: در این زمینه توسعه خوشه‌های کسب و کار بعنوان یکی از برنامه‌های اصلی در دهه اخیر مورد توجه قرار گرفته و در استان فارس با شناسایی وامکان سنجی ۱۴ خوشه صنعتی فرآیند توسعه وعملیات اجرایی این خوشه ها آغاز شده است.
احد فتوحی افزود: دراستان فارس تاکنون مراحل توسعه پنج خوشه صنعتی اجرایی و سایر خوشه‌های صنعتی نیز در مراحل امکان‌سنجی و عملیاتی شدن قراردارد.
وی اظهار داشت: خوشه های فرش دستباف و خرمای فارس به عنوان دو خوشه از پنج خوشه عملیاتی شده در استان محسوب می شود که با حمایت های این شرکت فرایند اجرایی وتوسعه آن انجام یا درحال اجرا است.
چهار نمایشگاه تخصصی شامگاه سه شنبه در آیینی در محل نمایشگاه های بین المللی شیراز به طور رسمی گشایش یافت.
به گزارش ایرنا، نمایشگاه خرما، فرآوری و صنایع وابسته، نمایشگاه تخصصی تبلیغات، بازاریابی، رسانه، چاپ، بسته بندی و صنایع وابسته، پانزدهمین نمایشگاه فرش دست باف استان فارس و نخستین نمایشگاه شیلات، آبزیانو ماهی های تزیینی در این مکان واقع در شهرک گلستان شیراز تا ۲۷ بهمن ماه پذیرای بازدیدکنندگان است.
ع. پ / ۲۰۲۷

خبر جدید  نشاط وسرگرمی سرلوحه برنامه سازی صدا وسیمای فارس درنوروز است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,