کد خبر: 56603تاریخ انتشار : 9:30:23 - شنبه 11 آوریل 2020

در سال جهش تولید باید حرکتی تصاعدی ایجاد کرد

در سال جهش تولید باید حرکتی تصاعدی ایجاد کرد

دکتر عنایت آله رحیمی با بیان اینکه جهش تولید باید حرکتی تصاعدی ایجاد کند خاطر نشان کرد: باید بخش خصوصی را با اقدامات تسهیل کننده و تشویق کننده حمایت کنیم و این مسیری است که به همکاری هر سه قوه نیاز دارد.

شعار سال:دکتر عنایت آله رحیمی اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه در سال ۹۹ با اشاره به شرایط و مشکلات سال گذشته در فارس اظهار داشت : فرصت هایی نیز در این بحران ها برای ما ایجاد شد و ما دربرخی شاخص ها مثل جذب  سرمایه گذاری  خارجی نسبت به سال گذشته افزایش ۲۲۹ درصدی داشته ایم و حجم سرمایه گذاری خارجی از ۷۹ میلیون دلار در سال ۹۷ به ۱۸۹ میلیون دلار در سال ۹۸ رسیده است و طرح های سرمایه گذاری مذکور در بخش های صنعت و معدن ، انرژی های نو ، گردشگری ، کشاورزی و ساختمان توسط سرمایه گذارانی از کشورهای ایتالیا ، آلمان ، هلند ، اتریش ، قطر ، چین و غیره انجام گرفته و یا در دست انجام می باشد.

وی افزود : راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری، آماده سازی بسته های سرمایه گذاری  به ارزش ۲۸ میلیارد دلار  و انعقاد تفاهم نامه های خارجی از جمله فعالیت های موثر بوده است و در این زمینه در سال گذشته در کسب درآمد مالیاتی ۱۰۵ درصد  افزایش و سایر  درآمد ها ۷۳ درصد رشد داشته  ایم و  همچنین در صادرات به حجم ۳۷۴ هزار تن و با ارزش  ۴۰۸ میلیون دلار  چهل درصد افزایش و در واردات کالا با ارزش ۱۲۲ میلیون دلار افزایش ۱۹ درصدی داشته ایم ، وی همچنین ابراز داشت : در حوزه اشتغال و شاخص های آن نیز در مقایسه با میانگین های کشوری در شرایط مطلوب تری قرار داریم.

خبر جدید  خلأهای قانونی و تحریم‌های داخلی؛ معضلات اصلی سرمایه‌گذاری در کشور

نماینده عالی دولت در استان فارس مقررات‌زدایی در حوزه سرمایه گذاری را از جمله اقدامات موثر در تسهیل شرایط اقتصادی استان عنوان کرد و افزود:  سال ۹۸ در نرخ تورم نسبت به کشوراز وضعیت خوبی برخوردار بودیم و در نسبت منابع به مصارف بانکی به سمت مثبت جهت سرمایه گذاری بانک ها در استان حرکت کرده ایم .

خبر جدید  بررسی حادثه سیل شیراز به دور از هرگونه مچ‌گیری و اغراض سیاسی

رحیمی با بیان اینکه در آمد های بیمه استان  ۴۳ درصد رشد و پرداخت خسارات به میزان حدود ۲۰ درصد افزایش داشته گفت: در راستای شفاف سازی حساب های دولتی، هفت هزار و دویست حساب دولتی استان به ۵۷۳ حساب  کاهش یافته همچنین از محل فروش اموال مازاد فعالیت های خوبی انجام گرفته است.

استاندار فارس با اشاره به شرایط  جهانی ناشی از شیوع بیماری  کرونا اظهار داشت: نیاز به اتاق فکری داریم تا با همکاری اساتید و صاحب نظران بخش خصوصی  به سمت تصمیم گیری علمی برویم و باید  برای تحقق این شعار مهم اقدامات تکمیلی انجام شود واز فرصت ایجاد شده برای استان بهره برداری لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر لزوم  مدیریت و برنامه‌ ریزی ها برای کاهش مشکلات اقتصادی بعد از پایان بیماری کرونا گفت: باید پیش بینی وضعیت  کسب و کار برای پساکرونا بشود و اقدامات لازم  برای حمایت  از آنان در نظر گرفته شود که در این خصوص لازم است.

خبر جدید  عدم كارایی سیستم دانشگاهی برای تربیت دانشجوی انقلابی

متولیان امر راهکار بدهند و موضوع عملیاتی شود.

رحیمی با بیان اینکه جهش تولید باید حرکتی تصاعدی ایجاد کند خاطر نشان کرد: باید بخش خصوصی را با اقدامات تسهیل کننده و تشویق کننده حمایت کنیم  و این مسیری است که  به همکاری هر سه قوه نیاز دارد.

گفتنی است این جلسه با ارائه گزارش و ارایه نظرات اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان پایان یافت.

شعار سال، با اندکی تخلیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری برنا،تاریخ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹، کدخبر:۹۸۳۶۸۷،www.borna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,