کد خبر: 44295تاریخ انتشار : 1:12:48 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019

« خدمت و رافت» شعار خادمیاران رضوی؛ خادمیاران آهنگ خدمت ‌را می‌نوازند

« خدمت و رافت» شعار خادمیاران رضوی؛ خادمیاران آهنگ خدمت ‌را می‌نوازند

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه « خدمت و رافت» شعار خادمیاران رضوی است، گفت: امروز با تشکیل کانون‌های خادمیاری گستره عظیمی از خدمت به نام امام رضا(ع) شکل گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، امروز با حضور ویدئو کنفرانسی تولیت آستان قدس رضوی ۲ هزار کانون خادمیاری آستان قدس رضوی در استانها به صورت همزمان و با رمز « یا علیبنموسیالرضا (ع)به بهرهبرداری رسید. طرح خادمیاری با هدف توسعه خدمت و ترویج مبانی فکری و سیره عملی حضرت رضا (ع) و بهرهمندی زائران و مجاوران آن حضرت به ویژه مستمندان از فرصت زیارت و رفع استضعاف و توانمندسازی آنان قرار داده شده است و کسانی که در این طرح مشارکت دارند، با عنوان خادمیار شناخته میشوند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در مراسم آغاز فعالیت این کانونها اظهار داشت: در این دنیا بسیاری مدعی خدمت و خدمتگزاری هستند اما در این خدمتها تفاوت وجود دارد، برخی از خدمات برپایه نگاه مادی و منفعتطلبی است گاهی خدمت بر پایه نگاه انسانمدارانه است ولی گاهی خدمت از نوعی قدسیت برخوردار است که خدمت به نام امام رضا(ع) بر این مبنا است.

خبر جدید  مراسم نکوداشت شهید جاویدی در شیراز برگزار شد

وی با اشاره به خدمت مخلصانه خادمیاران در کسوتها و حرفههای مختلف گفت: خادمان در دفاتر استانی آستان قدس در حوزههای مختلف سلامت، کارهای فرهنگی، قرآنی و محرومیتزدایی و کارهای اثرگذار در حوزه بانوان فعالیت خود را آغاز کرده و این خدمت به نام امام رضا(ع) به میلیونها نفر رسیده است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه فیضقدسی امام رضا(ع) بر همه بشریت سایه انداخته است، افزود: دلهای متوجه این مرقد مطهر با هر امکانی در خدمت حضرت هستند و اگر امروز تبسمی بر لبان دختربچه یتیم مینشیند، اگر خانه محرومی سرپا میشود به دلیل فعالیت این خادمان است که گرهگشایی میکنند.

رئیسی با بیان اینکه امروز گستره عظیمی از خدمت به نام امام رضا(ع) شکل گرفته است، بیان کرد: در این نوع خدمت خادم نیز ارتقا پیدا میکند و ارزش این خدمت به دلیل وجود قدسی حضرت رضا(ع) است. اگر کسی میخواهد بلندآوازه شود باید در دنیا خود و فعالیتش را به یک وجود قدسی مرتبط کند که مورد تائید حضرت حق باشد.

خبر جدید  کارخانه‌های نوآور در شیراز احداث می‌شود

وی با بیان اینکه شعار خادمیاران خدمت و رافت است، عنوان کرد: رافت بین مدیران و مردم، رافت برای همه روابط اجتماعی ورافت برای همه طبقهها تا این لایههای ارتباطی در جامعه منشا دلدادگی به حضرت رضا (ع) شود و جلوه رحماء بینهم باشد.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به آغاز فعالیت ۲ هزار کانون خادمیاری در کل کشور تصریح کرد: این کانونها با تخصصهای مختلف حرکت اجتماعی منسجم است که آهنگ خدمت به نام امام رضا(ع) را مینوازد و بزرگترین کمک برای مدیران است چراکه این افراد را امام رضا در کنار هم قرار داده است.

خبر جدید  انتقاد معاون وزیر صمت از اداره سنتی و بدون تغییر سازمان‌ها؛ مدیریت نیاز به رشد دارد

رئیسی با ابراز امیدواری بر اینکه این کانونها در جای جای کشور موثر باشند، گفت: فعالیت کانونها در عرصههای مختلف پزشکی و سلامت، فرهنگی، مسائل اجتماعی، رفع آسیبهای اجتماعی و دیگر امور برنامهریزی شده و از بهترین متخصصان و صاحبنظران هر عرصه استفاده شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت کانون خادمیاران با مشارکت دستگاهها و نهادهای مرتبط برای گرهگشایی از محرومیتها است، تصریح کرد: به عنوان یک طلبه همه مسئولان و دستگاهها را دعوت میکنم تا با حرکت منسجم کانون خادمیاران گامهای موثری برای رفع محرومیت برداشته شود.

به گزارش تسنیم از ۲ هزار کانون خادمیاری که امروز به صورت همزمان کار خود را آغاز کردند، ۲۵۰ کانون متعلق به استان فارس است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)