کد خبر: 43589تاریخ انتشار : 11:17:08 - سه‌شنبه 5 فوریه 2019

خانه‌های تاریخی شیراز به بخش خصوصی واگذار می‌شود

خانه‌های تاریخی شیراز به بخش خصوصی واگذار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس گفت: بهره‌برداری از خانه‌های تاریخی در تملک اداره کل میراث فرهنگی استان فارس با اولویت کاربری فرهنگی به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیریاظهار داشت:به منظور رونق اقتصادی و اشتغالزایی بافت تاریخی شیرازتاکنون مجوز ایجاد ۳۷ تاسیسات اقامتی و پذیرایی صادر شده و ۲۹ تاسیسات گردشگری در این محدوده به بهرهبرداری رسیده است.

وی گفت: در آینده نزدیکتعدادی از خانههای ثبتی در تملک میراث فرهنگی فارس، با اولویت تبدیل به موزه و خانههای صنایع دستی نیز به صورت قانونی به بخش خصوصی واگذار میشود.

خبر جدید  جهاد دانشگاهی فارس خدمات ناباروری و سلول درمانی ارائه می‌کند

امیری افزود: وضعیت این بناهای ملی که در بافت تاریخی- فرهنگی شیراز واقع شدهاند، توسط کارشناسان این اداره کل بررسی و با هدف حفظ توازن، مرمت و احیابا کاربری فرهنگی و براساس دستورالعمل اجرایی ماده ۲۷ قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، به بهرهبرداری میرسند.

بنا بر این گزارش چندی قبلخبری مبنی بر در اختیار گذاشتن خانه تاریخی دخانچی به اتباع بیگانه، توسط انجمن دوستداران میراث فرهنگی در برخی رسانهها منتشر شد که از این طریق به اطلاع میرساند، بهرهبردار این خانه تاریخی انجمن دوستداران میراث فرهنگی نیست و ملک مذکور، بر اساس تفاهمنامه، از سال ۹۲ به شرکتی فعال در زمینه فرهنگی و گردشگری واگذار شده بود.

خبر جدید  ۶۳ هزار مترمربع از اراضی راکد شهرک صنعتی فارس آزادسازی شد

لازم به ذکراستپس از تایید حضور اتباع بیگانه در این ملک تاریخی ضمن تذکر به مدیر عامل شرکت مذکورمقرر شدخانه دخانچی در اسرع وقتتخلیه و بهرهبرداری مجدد آندر اختیار میراث فرهنگی فارس قرار گیرد.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)