کد خبر: 44460تاریخ انتشار : 1:20:12 - دوشنبه 25 فوریه 2019

حجم معاملات بورس فارس ۱۹۷ درصد افزایش یافت

حجم معاملات بورس فارس ۱۹۷ درصد افزایش یافت

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس از معامله ۴۷۹ میلیون سهم در بورس این استان خبر داد و گفت: حجم سهام معامله شده در بهمن‌ماه ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹۷ درصد افزایش یافته است.

کرشمه ترابیان در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه در بهمنماه ۹۷ و طی ۲۰ روز فعالیت ۴۷۹ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش یک هزار و ۴۹۶ میلیارد ریال در بورس منطقهای فارس معامله شد، اظهار داشت: متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی این مدت ۷۵ میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده امسال نسبت به آمار مشابه سال گذشته نشان میدهد حجم سهام معامله شده ۱۹۷ درصد و ارزش ریالی معاملات ۱۷۳ درصد افزایش داشته است.

خبر جدید  شالیکاران استان فارس مجاز به کاشت برنج شدند

مدیر بورس منطقهای استان فارس با بیان اینکه بررسی ترکیب معاملات انجام شده حاکی از آن است که ۴۵ درصد ارزش معاملات مربوط به خرید سهام و ۵۵ درصد مربوط به فروش سهام بوده است، افزود: در این مدت ۳۹۲ کد سهامداری جدید ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد شرکتهای استانی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ۲۳ شرکت است، عنوان کرد: از این میان پنج شرکت در بازار اول، ۱۰ شرکت در بازار دوم و هشت شرکت در فرابورس فعالیت میکنند.

ترابیان گفت: در یک ماهه اخیر ۲۵ شرکت کارگزاری خدمات لازم را به سهامداران و متقاضیان ارائه دادهاند که سرانه معاملات هر کارگزاری طی این مدت ۶۰ میلیارد ریال و سرانه معاملات روزانه هر کارگزار ۳ میلیارد ریال بوده است.

خبر جدید  ۱۴۰ کیلومتر از راه‌های استان فارس روکش شد؛ نیازمند اعتبار هستیم

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)