کد خبر: 43906تاریخ انتشار : 1:06:19 - پنج‌شنبه 14 فوریه 2019

حامی بخش‌خصوصی در استان فارس هستیم

حامی بخش‌خصوصی در استان فارس هستیم

ایلنا: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: ما سعی کردیم به‌عنوان دولت حامی بخش خصوصی استان باشیم نه مانع.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: ما سعی کردیم به‌عنوان دولت حامی بخش خصوصی استان باشیم نه مانع.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی قاسمی با اشاره به جایگاه ایران و استان فارس در تولید خرما اظهار داشت: ما نمیتوانیم شرایط گذشته و شیوههای سنتی را در تولید خرما دنبال کنیم بلکه باید تولید، بستهبندی، فرآوری و صادرات را در یک زنجیره قرار دهیم.

وی با بیان اینکه باید به یک پکیج در زمینه تولید خرما توجه شود که هم منافع تولیدکننده، فرآوری کننده و صادرکننده دیده شود، گفت: در غیر این صورت نمیتوانیم بازار خوبی را نصیب خود کنیم.

خبر جدید  دومین کارگزاری شعبه دو تامین اجتماعی در شیراز افتتاح شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه ایجاد صندوق حمایتی راهکاری مناسب برای پشتیبانی از تولید و صادرات است، افزود: این امر در دیگر محصولات رخ داده است و زمینه رقابت با دنیا را فراهم میکند.

قاسمی با تاکید بر بحث مکانیزاسیون در کشاورزی عنوان کرد: مکانیزهکردن کشاورزی در حوزه زراعت بیش از باغات بوده و برای ترویج بیشتر مکانیزاسیون وزارتخانه ردیفهای اعتباری بیشتری در نظر بگیرد.

خبر جدید  یک بانوی عضو شورای شهر شیراز، خادم گردشگری شد

وی با بیان اینکه ترویج مکانیزاسیون در این حوزه کشاورزی سبب کاهش هزینه تولید میشود، تصریح کرد: امید است که سرمایهگذاران بیشتری در این حوزه وارد شوند و ما در استان این آمادگی را داریم که تشکلها و سرمایهگذاران را برای ورود به این عرصه حمایت کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به ضعف در حوزه بستهبندی و فرآوری در انواع محصولات کشاورزی بیان کرد: هنوز محصولات ما بهویژه خرما بهصورت حجمی و انبوهی صادر می شود در صورتی که صادرات به صورت جزئیتر منافع و سود بیشتری دارد.

خبر جدید  راه‌اندازی صندوق خرمای کشور با مشارکت بخش خصوصی

قاسمی با بیان اینکه هنوز در بستهبندی خرما جای کار وجود دارد که هم سبب درآمدزایی و هم اشتغال میشود، تصریح کرد: ما سعی کردیم بهعنوان دولت حامی باشیم نه مانع و این همایش میتواند نقش مهمی در بیشتر کردن ارزش افزوده خرما داشته باشد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,