کد خبر: 43677تاریخ انتشار : 1:25:38 - جمعه 8 فوریه 2019

جوانان امروز کارنامه ۴۰ ساله مسئولان را داوری کنند

جوانان امروز کارنامه ۴۰ ساله مسئولان را داوری کنند

شیراز _ نماینده ولی فقیه در فارس گفت: جوانان انقلابی باید کارنامه مدیران و مسئولین گذشته را داوری و سپس در راه انقلاب تلاش کنند زیرا مشکلات از افراد و مسئولان است و دین، قرآن و مذهب حق است.

به گزارش خبرگزاری مهر،آیت الله دژکام ظهر پنجشنبه در جمع فرماندهان، مسئولین و کارکنان پایگاه هوایی شهید دوران افزود:این جوانان امروز افسرهای نیروی هوایی هستند که ۴۰ سال پیش با آرمان های الهی این انقلاب بیعت کردند.

وی ادامه داد: این خوشحالی از آن جهت است که ما در طول این ۴۰ سال چند کار را توانستیم انجام دهیم تا به این مرز امروزی رسیده ایم یکی از کارهای مهم در انقلاب اسلامی این بوده است که نسل بعدی را توانستیم با همه مشکلاتی که وجود داشتهپیرو آرمان های نسل قبلی تربیت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس یادآور شد: بر عکس چیزی که ما امروز در ایران مشاهده می کنیم و به چشم می بینیم ارزش ها همان طور که برای نسل قبلی مهم بوده است برای نسل جدید مهم است.

آیت الله دژکام ادامه داد: مسلما در هر گروه و جمعی ۲-۳ طیف مختلف وجود دارد ولی جمع قابل توجه ای از نسل جوانی که وارد عرصه کار شما شده اند ادامه دهنده راه، فکر، آرمان، شجاعت و غیرت همان کسانی از نیروی هوایی شدند که در مدرسه علوی با امام خمینی (ره) بیعت کردند گرچه حفظ نسل بعدی سخت تر است چون در اول انقلاب تظاهرات و حرکت مردم املای ننوشته بود اما امروز ۴۰ سال کار و تجربه داریم و جوانان کارنامه و اشتباهات این مدت را دیده اند و جوان باید ابتدا داوری را انجام دهد و بعد بایستد و در این راه تلاش کند.

امام جمعه شیراز ادامه داد: در نسل جوان امروزی ما به قدری فهم رشد کردهکه بتواند تحلیل کند در چهل سالگی انقلاب اسلامی مشکلاتی وجود دارد اما این مشکلات ناشی از عملکرد افراد و مسئولان است و دین، قرآن و مذهب ما حق است و برای تحقق آرمان های آن تلاش می کنیم.

آیت الله دژکام تاکید کرد: امروز جمع قابل توجه ای از جوانان ما به خصوص در بین نیروهای نظامی اینگونه هستند و ما در نسل جوان تر خود نیروهای بسیار فهیم و ارزشمند داریم، جوانانی آرمان خواه تربیت شده اند که پای ارزش ها ایستاده اند که یکی از این جوان ها را داشته باشیم دلیل بر پیروزی ما هست.

وی ادامه داد: نکته دیگردر خصوص خدمات فناوری بوده است که در مجموعه شکل گرفته زیرا در سال ۵۷ که انقلاب اسلامی ما پیروز شد در ۲۵ سال آخر قرن بیستم قرار داشتیم و قرن بیستم اوج تمدن آمریکا و اروپا است آن زمان آنها در قله قرار داشتند و امروز علامت‌ها و نشانه های ضعف را در آنها می بینیم یعنی هرچه جلو می رویم مشخص می شود که دیگر برای در اوج ماندن هیچ ندارند و رو به افول هستند.

خبر جدید  نهمین نمایشگاه سفر ابدی نیما مرتضوی برگزار می شود

آیت الله دژکام یلدآور شد: ما منکر این نیستیم که تبادل افکار و اطلاعات باشد و منصفانه می گویم که بشر باید به هم کمک دهد و منطق اسلام این است که اگر با شما خوب رفتار می کنند شما هم با آنها منصفانه رفتار کنید اما آنها با ما لج کرده اند و رفتارشان غیر انسانی است و این جواب رفتار آنهاست.

خبر جدید  آرامگاه شهید آیت الله دستغیب گلباران می شود

وی ادامه داد: اسلام نمی گوید دور خود را دیوار بکشید اما وقتی دشمن لجبازی میکند و برای ما قیافه میگیرد این جواب آنها هست که ما می دهیم.اگر روابط را براساس قواعد انسانی، اخلاقی و منصفانه قرار دهند ما استقبال میکنیم اما آنها خصومت و دشمنی میورزند.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: در رابطه با تکنولوژی و اقتصاد ما را تحریم کردند و خیال کردند ما نمی توانیم مقابله کنیم و پیشرفت کنیم ادوات پروازی یکی از مصادیق تکنولوژی است که در دنیا آمریکا حرف اول را در این باب می زند و بر این اساس دنیا را وابسته خود کرده است.ما در تکنولوژی این سازه ها قدم های بزرگی عقب هستیم و این تکنولوژی در انحصار آمریکا و ۲-۳ کشور اروپایی بوده است اما این تکنولوژی آخرین حربه دشمن است.

خبر جدید  کارگروه نامگذاری روز ملی میهمان نوازی مردم شیراز شکل گرفت

آیت الله دژکام تصریح کرد: اما واقعیتش این است که در این تکنولوژی های جدید که با هم شروع کردیم چیزی از آنها عقب نیستیم و در زمره ۹ کشور اول دنیا هستیم قاعدتا طول میکشد در تکنولوژی های قدیمی تر به آنها برسیم چون این فاصله در ۴۰ سال به وجود نیامده است و ۱۵۰-۲۰۰ سال است که آنها شروع کرده اند.

کد خبر ۴۵۳۶۸۴۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,