کد خبر: 44422تاریخ انتشار : 1:44:07 - شنبه 23 فوریه 2019

جهرم، فاتح رقابت های گلبال برتر مردان کشور شد

جهرم، فاتح رقابت های گلبال برتر مردان کشور شد

شیراز- ایرنا- تیم شهرستان جهرم از توابع استان فارس فاتح پازدهمین دوره رقابت های گلبال برتر مردان کشور شد.

به گزارش ایرنا، در این رقابت ها که جمعه در سالن ولایت شیراز پایان یافت، تیم هیات نابینایان جهرم با ۳۳ امتیاز در مجموع دور رفت و برگشت بر سکوی قهرمانی ایستاد.
همچنین تیم شهید هرندی تهران با ۲۹ امتیاز نایب قهرمان شد، تیم اندیشه زرین اردبیل با ۲۸ امتیاز سکوی سوم را به خود اختصاص داد و تیم های کیهان بُد تهران، بهزیستی اصفهان، جهان فولاد سیرجان، بهزیستی گلستان و ابا بصیر اصفهان به ترتیب چهارم تا هشتم شدند.
درمجموع این دیدارها،۸۲۰ گل ردوبدل شد، تیم اندیشه زرین اردبیل با ۱۳۳ گل زده عنوان بهترین خط حمله را به خود اختصاص داد، تیم شهید هرندی تهران با ۶۵ گل خورده بهترین خط دفاع را از آن خود کرد و خلیل شهریار نسب از جهان فولاد سیرجان با ۵۵ گل زده عنوان آقای گل این بازی ها را کسب کرد.
یاسر کلوانی، نعمت الله سرافراز، یوسف رحمانیان، امید رحمانیان، مصطفی شهبازی و سجاد دهقان با مربیگری محمد کرم کولیوند اعضای تیم گلبال جهرم فاتح این دیدار ها را تشکیل می دادند.

خبر جدید  کشتی گیر فارس برنده مدال برنز آسیا شد

** مسئولان اداره کل ورزش و جوانان فارس در سالن بازی ها حضور نداشتند
در مراسم پایانی این رقابت ها که با اهدای جام قهرمانی و مدال ورزشکاران با حضور نایب رئیس فدراسیون و اعضای هیات ورزش های نابینایان فارس برگزارشد، به رغم دعوت قبلی هیچ کدام از مسئولان اداره کل ورزش و جوانان در سالن محل برگزاری بازی ها حضور نیافتند.
نبودن این مسئولان ،دلخوری ورزشکاران به ویژه بازیکنان تیم جهرم را به دنبال داشت و آنها بر این باور بودند که حداقل برای گرفتن عکس با جام قهرمانی در سالن حضور می یافتند.
تیم های جهرم، کیهان بُد تهران، اندیشه زرین اردبیل، شهید هرندی تهران، بهزیستی اصفهان، ابابصیر اصفهان، جهان فولاد سیرجان و بهزیستی گلستان، هشت تیم شرکت کننده در این رقابت ها بودند که به صورت رفت و برگشت با هم بازی کردند.
گلبال رشته ای که در آن بازیکنان هر دو تیم که هر تیم سه نفر است در جلو دروازه ای با طول ۹ متر در حالی که چشم های خود را با ماسک بسته اند ، یک نفر اقدام به پرتاب توپ با دست می کند.
بازیکنان حریف با صدای زنگ توپی که به سمت دروازه آنها می اید بر اساس صوت توپ به سمت آن می روند و از گل شدن توپ به دروازه جلوگیری می کنند و در صورت عدم تشخیص توپ ، توپ وارد دروازه شده و گل محسوب می شود.
طول زمین گلبال ۱۹ متر در ۹ متر (۱۹٫۷ در ۹٫۸ یارد) است و وزن توپ گلبال هم یک کیلو و ۲۵۰ گرم است که دارای هشت سوراخ است که موقعِ حرکت صدا می‌دهد. قطر توپ ۷۵ سانتی‌متر است.
۷۳۶۸ / ۱۸۷۶

خبر جدید  اردوی تیم ملی فوتبال نابینایان در شیراز برپا می شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,