کد خبر: 43623تاریخ انتشار : 1:09:29 - پنج‌شنبه 7 فوریه 2019

جهاد دانشگاهی فارس زیرساخت بازار کار را برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فراهم می‌کند

جهاد دانشگاهی فارس زیرساخت بازار کار را برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فراهم می‌کند

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس از راه‌اندازی مرکز پیش‌رشد نوآوری و شکوفایی در راستای کمک به فارغ‌التحصیلان برای ورود به بازار کار خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مظاهر بابایی عصر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در این مرکز که تا پایان امسال راهاندازی میشود به افرادی که دارای ایدههای نو هستند، امکانات اولیه از جمله فضا در اختیار آنان قرار میگیرد تا ایدههای خودرا کاربردی کنند.

وی بیان کرد: همچنین در مرکز پیشرشد با حضور تیمهای تحقیقاتی و برگزاری کارگاههای آموزشی به افراد کمک میشود تا وارد بازار کار شده و بتوانند ایدههای خود را تجاریرسازی کنند.

بابایی به فعالیتهای جهاد دانشگاهی اشاره کرد و افزود: سالینه حدود ۲۵ هزار نفر از این خدمات استفاده می کنند و خدماتی که در این حوزه داده میشود بر اساس نیاز روز است به طوری که افراد متقاضی از دیپلم به بالا تا مقطع دکترا میتوانند از این دورهها استفاده کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس با بیان اینکه جهاد دانشگاهی نخستین مرکز آزمایشگاهی و مرکز ژنتیک استان را راهاندازی کرده است، خاطرنشان کرد: از برنامههای پیش روی جهاد دانشگاه راهاندازیف پژوهشکده سلامت است که در برنامه توسعهای دیده شده و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ایجاد ان باشیم.

وی گفت: در حوزه سلول درمانی مرکز خون بند ناف پنج مرکز در استان فارس فعال هستند و در این راستا رایزنی لازم با رویان نیز صورت گرفته تا هم از نظر علمی و اقتصادی با همکاری علوم پزشکی این قضیه را به نتیجه برسانیم.

خبر جدید  نشست‌های علمی یادروز سعدی در شیراز برگزار می‌شود

بابایی با بیان اینکه یکی از اولویتهای پژوهشی جهاد دانشگاهی کمک به عرصه تولید است، افزود: با توجه به نیازسنجی انجام شده یکی از این فعالیتها عصارهگیری گلهای محمدی بود و در این راستا برای نخستین بار ورد کردیم و توانستیم با افزایش بازار اشتغال از خامفروشی و خروج ارز جلوگیری کنیم.

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس همچنین با اشاره به ظرفیتهای متعدد این نهاد در ابعاد مختلف، گفت: آمادگی کامل برای تحقق اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان در تمام حوزهها را دارد.

بابایی ضمن گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: انقلاب در سال ٥٧ سرآغاز طلوع اسلام، خاستگاه ارزشهای اسلامی و رهایی از ظلم و ستم شدو از آن زمان تاکنون دستاوردهای زیادی به همراه داشته است.

وی جهاد دانشگاهی را یکی از دستاوردها و مولود انقلاب اسلامی ذکر و خاطرنشان کرد: شان چنین نهادی ایجاب میکند که همواره تابع خط امام و رهبری باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه این مجموعه پیرو منویات رهبری در حوزههای مختلفی ورود کرده است، افزود: جهاد با رویکرد انقلابی و اسلامی فعالیتهای کلان فرهنگی، آموزشی و پژوهشی زیادی در راستای توسعه انقلاب اسلامی طی چهل سال گذشته داشته است.

بابایی همچنین وجود خبرگزاریهای ایکنا، ایسنا، مرکز افکارسنجی، سازمان دانشجویان، برگزاری همایشها، مسابقات، سمینارها و …را از دستاورهای جهاد دانشگاهی از بدو تاسیس تاکنون برشمرد و گفت: دیگر فعالیتهای جهاد دانشگاهی نیز همراه با توسعه فرهنگ اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه بخش مهارتی و آموزش عالی دو بخش اصلی حوزه آموزش جهاد دانشگاهی است که براساس نیازسنجیها در دستور کار قرار میگیرد، عنوان کرد: سالانه ٨? ? هزار نفر در مراکز و واحدهای آموزشی با رویکرد اشتغالزایی جهاد دانشگاهی شرکت میکنند.

رئیس جهاد دانشگاهیاستان فارس همچنین توسعه فناوری و پژوهشهای کاربردی را از دیگر رویکردهای مهم جهاد ذکر و با اشاره به دستاوردهای این دو حوزه طی چهل سال گذشته خاطرنشان کرد: از ابتدای تاسیس جهاد دانشگاهی تاکنون ۱۳ هزار و ۵۱ پروژه و ۴۹۸ اختراع در سطح کشور اجرایی و به ثبت رسیده است.

وی مرکز رویان سیستمهای رادیویی، سلولهای بنیادی را از دستاوردهای دیگر جهاد دانشگاهی برشمرد و گفت: جهاد دانشگاهی بودجهای از دولت نمیگیرد و دستاوردهایش نیزحاصل همت جهادی همه جهادگران در سراسر کشورو بر گرفته از توان و اندیشه متخصصان است.

بابایی با تاکید براینکه جهادگران دانشگاهی هیچ زمانی منتظر دعوتنامه نبودهاند بلکه هرجا نیازی مبرم وجود داشته، به همان حوزه ورود کردهاند، عملکرد این نهاد انقلابی را ملاکی خوب برای کار جهادی دانست و تصریح کرد: جهاددانشگاهی به واقع یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی محسوب میشود.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  ۵ پروژه ورزشی در استان فارس با حضور وزیر ورزش افتتاح شد
0/5 (0 نقد و بررسی)