کد خبر: 102تاریخ انتشار : 1:39:20 - دوشنبه 18 دسامبر 2017

جذب ۸۵۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در فارس در سال ۹۶

جذب ۸۵۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در فارس در سال ۹۶

از ابتدای امسال تاکنون ۸۵۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این استان جذب شده است. شعار سال: اسماعیل تبادار شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گراش افزود: این میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده بیش از سهم تعیین شده توسط سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی اقتصادی که ۵۵۵ میلیون دلار بوده، است. […]

از ابتدای امسال تاکنون ۸۵۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این استان جذب شده است.

شعار سال: اسماعیل تبادار شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گراش افزود: این میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده بیش از سهم تعیین شده توسط سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی اقتصادی که ۵۵۵ میلیون دلار بوده، است.

او ادامه داد: این در حالی است که طی سال های ۹۳ و ۹۴ شاهد جذب ۴٫۶ (چهار و شش) دهم میلیون دلار و پارسال نیز شاهد جذب ۹۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان فارس بوده ایم.

وی ضمن تاکید بر لزوم کوشش بیشتر برای جذب سرمایه گذاری خارجی در فارس افزود: امسال تحقق جذب ۲ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی را در دستور کار داریم.

خبر جدید  فارس دارای بیشترین سهم در پایتختی کتاب

استاندار فارس یکی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید را ایجاد اشتغال و فراهم کردن زمینه کارآفرینی برشمرد و بیان کرد: برای این منظور، دولت فراهم کردن شرایط و پرداخت تسهیلات برای تحقق این مهم را به شکل ویژه در دستور کار دارد.

تبادار افزود: دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع سیستم بانکی را به اجرای طرح ارتقای توان و رونق تولید در سال ۹۶ اختصاص داده که در قالب سرمایه در گردش، سرمایه ثابت و همچنین برای بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

خبر جدید  تمامی دستگاه ها به سمت موفقیت در رونق تولید حرکت کنند

وی گفت: دولت برای پرداخت این تسهیلات هیچگونه سهمیه بندی برای استان ها در نظر نگرفته و هر کدام از استان ها بر اساس توانمندی ها و میزان جذبی که می توانند داشته باشند از این تسهیلات بهره مند خواهند شد.

او افزود: در استان فارس تاکنون ۹۵۰ میلیارد تومان از این تسهیلات برای پرداخت به بانک های عامل معرفی شده که از این میزان ۱۱۰ میلیارد تومان به ۷۳ طرح پرداخت شده است.

وی گفت: سال گذشته نیز در استان فارس ۹۳۳ میلیارد تومان از تسهیلات رونق تولید به ۴۸۲ طرح پرداخت شد.

استاندار فارس اضافه کرد: همچنین دولت امسال سهم استان فارس از تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی اشتغال پایدار را یک هزار و ۳۲ میلیارد تومان در نظر گرفته است.

خبر جدید  ارگی به قدمت تاریخ/ معماری باشکوه را در ارگ کریم‌خان ببینیم

او افزود: همچنین فارس از اعتبار ۱۲ هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی نیز رقم ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که پرداخت ۳۰ درصد از این اعتبارات فراتر از سهم استان ها در اختیار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که ضرورت دارد مسئولان برای جذب هرچه بیشتر این عدد بکوشند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری جمهوری اسلامی ، تاریخ انتشار ۲۶آذر ۹۶، کدمطلب:۸۲۷۶۶۰۴۹، www.irna.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , ,