کد خبر: 208تاریخ انتشار : ۹:۰۳:۱۵ - چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶

تکمیل طرح آمایش سرزمینی فارس طی یک ماه آینده

تکمیل طرح آمایش سرزمینی فارس طی یک ماه آینده

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: طرح آمایشی سرزمینی فارس که در ۲ بخش مراحل انجام را طی می‌کرد اکنون ۹۳ درصد پیشرفت دارد و طی یکماه آینده تکمیل خواهد شد. شعار سال: معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: طرح آمایشی سرزمینی فارس که در ۲ بخش مراحل انجام را طی می‌کرد […]

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: طرح آمایشی سرزمینی فارس که در ۲ بخش مراحل انجام را طی می‌کرد اکنون ۹۳ درصد پیشرفت دارد و طی یکماه آینده تکمیل خواهد شد.

شعار سالمعاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: طرح آمایشی سرزمینی فارس که در ۲ بخش مراحل انجام را طی می‌کرد اکنون ۹۳ درصد پیشرفت دارد و طی یکماه آینده تکمیل خواهد شد.

 سلحشوری عصر دوشنبه اول آبان در جمع خبرنگاران افزود: طرح آمایش سرزمینی فارس از سال ۹۲ در قالب قراردادی بین استانداری و شرکت مهندسی مآب منعقد و اجرایی شده و یک بخش شامل وضع موجود و بخش دوم شامل آینده‌نگاری است.

او با بیان اینکه تهیه بخش اول این طرح سه سال زمان برده است، گفت: اکنون بخش دوم طرح در حال اجرا است و کل طرح ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم طی یک ماه آینده تکمیل شود.

سلحشوری تاکید کرد که در بحث اجرای طرح آمایش سرزمینی مهمترین بحث مدیریت آمایش است یعنی کسانیکه باید آن را اجرایی کنند که عمده کار نیز توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و دولت نقش راهبری را دارد.

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همچنین گفت: از کل۹۳۲میلیارد تومان اعتبار استانی ۳۸ درصد و از ۹۳۵ میلیارد تومان اعتبار ملی ۶۸ درصد تخصیص یافته است.

سلحشوری خاطرنشان کرد که اجرای طرح‌های آمایش سرزمینی اقدامی اجتناب‌ ناپذیر برای شناسایی ظرفیت‌ها و اجرای پروژه‌ها متناسب با نیاز هر استانی است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری
دانشجویان ایران ،
تاریخ انتشار ۱ آبان ۹۶، کدمطلب:۹۶۸-۳۷۴-۵، www.isna.ir

[ad_2]

Source link